Související zápasy

Florbal Znojmo

Dorostenci doma excelovali a porazili silnou Ostravu

Třetí turnaj sezóny odehráli dorostenci TJ Znojmo LAUFEN CZ. 1. liga dorostenců je rozdělená na 4 divize a každá z nich pak na výkonnostní koše. Znojmo bylo na úvod sezóny nasazeno do 2. výkonnostního koše, v němž dvakrát zvítězili a dvakrát prohráli, což znamenalo, že po prvních dvou turnajích udrželi díky 3. místu 2. koš. První dva týmy se pak přesouvají o koš výše a týmy na 4. a 5. místě naopak o koš níže.

Třetí turnaj pořádalo Znojmo na domácí palubovce a v rámci 2. koše je čekaly celky Otrokovic a Ostravy. Dorostenci se doma předvedli v nejlepším možném světle a díky perfektním výkonům podpořených výbornou obranou srazili na kolena i ostravské FBC!

Prvně se však střetli s Otrokovicemi. Utkání mělo od začátku jasného favorita na vítězství, když domácí mladíci vstřelili na úvod rychlé dvě branky a do první přestávky ještě navýšili své vedení na 4:1. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu a Znojmo přidávalo jednu branku za druhou. Ve třetí třetině již hráči i s vědomím těžkého druhého zápasu zvolnili a dovedli utkání do vítězného konce poměrem 9:3! Nejpilnějším hráčem byl v utkání David Přibil, jenž si připsal do statistik branku a tři asistence.

První vítězství bylo jakousi povinností, ale to nejlepší si dorostenci schovali do druhého utkání proti FBC Ostrava! V první třetině byl k vidění líbivý, vyrovnaný florbal a stav 2:2 odpovídal dění na hřišti. V následných dvou třetinách ale dorostenci Znojma utkání jasně ovládli a především díky skvěle organizované obraně zvítězili vysoko 6:2. Šlo tak o cenný skalp velkoklubu ze severu Moravy! Za vítězstvím stál především výkon brankáře Málka, Martina Vavřiny, jenž nasbíral bilanci 1+4 a Františka Blažka, který nasázel hattrick! Za zmínku stojí také první branka staršího žáka v dorostenecké kategorii Damiána Jelínka.

Dorostenci nyní hrají v rámci 2. koše opět doma a k tomu aby postoupili do prvního koše, potřebují porazit jak Zlín, tak Šumperk.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Panthers Otrokovice 9:3 (4:1, 4:1, 1:1)
Branky: 4. David Sedláček, 5. Libor Kuba, 10. Vítek Marušík, 14. Martin Vavřina, 20. Vítek Marušík, 22. Tomáš Světlík, 25. Martin Tesař, 29. David Přibil, 40. Martin Vavřina - 10. Jiří Kokeš, 19. Adam Štourač, 33. Vladislav Šeďa.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC ČPP Ostrava 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Branky: 1. František Blažek, 9. David Sedláček, 18. Damian Jelínek, 25. František Blažek, 31. Martin Vavřina, 44. František Blažek - 5. Jan Punčochář, 6. Marek Zabral.

Komentář trenéra Jana Šťastníka: „Domácí turnaj se nám nad očekávání povedl. Prezentovali jsme se především dobrou obrannou hrou a jsem také rád, že jsme poprvé v sezóně mohli vyslat do boje kompletní dorostenecký kádr. Zejména v utkání proti Otrokovicím jsme byli schopni hru kontrolovat, a tím pádem hrát celé utkání na kompletní tři pětky. Pro kluky dobrá zkušenost a už se těšíme na další zápasy.“