21_20231222_101058.jpg
20_20231222_101202.jpg
502_20231204_110212.jpg

Domácí gólparáda juniorů a premiérové výhry ženské rezervy. Představily se i další mládežnické týmy

Pořádná florbalová nálož byla připravena pro neelitní týmy o uplynulém víkendu. Florbalovou střílečku si zahráli junioři, premiérové výhry mají na svém kontě i ženy, tedy konkrétně jejich rezerva. Představili se také starší žáci, kteří zamířili do Hodonína, všechny týmy elévů či mladší žákyně.

JUNIOŘI

vs Pohořelice 16:3

vs Hodonín 13:2

Reklama na florbal. Tak by se dalo nazvat představení juniorů, kteří se v domácím prostředí prezentovali atraktivní hrou plnou branek. „Kluci se chtěli před svými příbuznými a kamarády předvést v co nejlepším světle. To se myslím podařilo. Dohromady jsme vsítili 29 gólů, což je důkazem toho, že nám to šlo parádně i v koncovce. Trochu jsme si tak dokázali spravit náladu po minulém ne úplně povedeném turnaji,“ hodnotil trenér Jan Šťastník.

Velmi sympatický je nyní pohled na ligovou tabulku. Borci z vinařského města aktuálně okupují druhou příčku, a to s pouze dvoubodovým mankem na vedoucí Zlín Lions. Je tedy víc než pravděpodobné, že se ve zbytku ročníku utkají o druholigovou trofej.

STARŠÍ ŽÁCI BLACK

vs Gullivers 0:9

vs Očov Hodonín 2:6

Na Slovácko, tedy konkrétně do Hodonína, se vydala parta kolem kapitána Stanislava Čapouna, aby zabojovala o první ligové body této sezóny. Ani tentokrát se ale radost z vítězství nekonala. "Proti Gulliverům jsme se chtěli prezentovat aktivní hrou a implementovat do hry trénované přihraj a běž. Na plné čáře jsme ale se soupeřem prohráli v kondiční oblasti, doháníme totiž postupně deficit z minulosti. A tak byli Brňané u míčků většinou u ten pomyslný krok dřív," vracel se k prvnímu duelu trenér Petr Jindra.

Druhý zápas už byl o poznání vyrovnanější. "Kluci věřili, že s Hodonínem by to konečně mohlo vyjít. Tady nás ale zrazovala koncovka. Duel pak de facto rozhodli dva klíčoví hráči soupeře, kteří dokázali v pravý čas skórovat. I když jsme ve třetí třetině soupeře tlačili a skutečně přehrávali, manko bylo příliš vysoké. Určitě si ale chceme ze zápasu odnést to pozitivní a založit na tom další práci, postupně se totiž zlepšujeme," zakončil Jindra.

Důležitým prvkem pak bylo i zapojení dalšího mladého trenéra do procesu. Tentokrát atmosféru vyšší kategorie než jen přípravky nasával jinak hrající dorostenec Jiří Jedlička. "Jirka si chtěl osahat trenérskou práci také jinde než jen u nejmenších dětí. Starší žáci už jsou florbaloví, takže to byla ideální příležitost. Nechal si poradit, s kluky hezky pracoval a za svou snahu a angažovanost rozhodně zaslouží pochvalu."

ELÉVOVÉ BLACK

vs Troopers, Boskovice, Dubňany, Bulldogs Brno black

Elévové black odcestovali v rámci svatomartinské soboty do brněnských Tuřan. V zápasech se zaměřovali na souboje 1-1 a na to napojené individuální dovednosti. „Duely ukázaly drobné nedostatky, na kterých budeme společně pracovat, abychom si zvyšovali cíle do dalších zápasů. Nutno ale říci, že celý tým zaslouží pochvalu. Krom splnění stanovených cílů jsme podporovali i budování týmového ducha mimo utkání,“ komentovala trenérka Marie Pelánová.

Z Brna odjížděla v očividně dobrém rozpoložení. “K sobotním zápasům jsme přistoupili zodpovědně, to mě velmi těší. Chtěli jsme v hráčích probudit to, co v sobě mají, což se nám povedlo. Plnili jednotlivé úkoly do detailu a pracovali na svých dovednostech. Sobota tak byla nad očekávání trenérů. Věříme, že si odpoledne užili nejen hráči, trenéři ale i rodiče, kterým děkujeme za podporu,“ zakončila své hodnocení.

ELÉVOVÉ GREEN

vs Lanžhot, Letovice, Slavkov, Troopers white

Druhá nejmenší kategorie klubu se představila na turnaji v brněnských Tuřanech. V moc příjemné atmosféře kluci pracovali na kličkách, hladových vlčácích, vlastním střídání a slušném chování. "Někteří kluci měli tendence se při pocitu křivdy vztekat. Teď už ale vědí, že rozhodčí má pravdu a že se soustředíme na vlastní výkon. Největší radost pak mám z toho, jak se vybraní hráči obrovsky zlepšili v průběhu turnaje a z odpalovačů se "evolvovali" v kličkaře," pochvaloval si trenér Petr Jindra.

ELÉVOVÉ ZŠ MLÁDEŽE

vs Bulldogs Brno orange, Troopers orange, Slavkov-Holubice, Valtice

Také třetí tým prezentoval znojemské barvy, byť pod hlavičkou partnerské ZŠ Mládeže. Svěřenci trenérky Edity Urbánkové sehráli čtyři parádní partie se svými soupeři, v nichž dokázali diktovat tempo hry. „Těší mě, že děti předvedly maximální nasazení a bojovnost. Radost mi udělaly i jednotlivé prvky z herních činností jednotlivce, na něž se zaměřujeme. A také velké množství vstřelených branek, z nichž se děti mohly radovat,“ pochvalovala si nadšená trenérka.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

vs Aligators, Troopers, Bulldogs Brno

V neděli odehrály mladší žákyně svůj další turnaj ve sportovní hale v brněnských Tuřanech, stejně jako o den dřív elévové. Tam se holky potkaly s týmy Aligators, TROOPERS a Bulldogs Brno. Ve dvou případech se radovaly vítězně a jednou odešly s remízou. „Holkám bych chtěla poděkovat za odmakaný turnaj,“ vzkazovala trenérka Eva Smutná.

ŽENY B

vs Zlín Lions 5:1

vs Aligators WU19 7:6pn

Svatý Martin v sobotu 11. listopadu sice nepřijel na bílém koni, určitě ale přivezl zajímavou bodovou nadílku rezervě znojemských žen. Ty v prvním duelu jednoznačně zvítězily 5:1 nad Zlín Lions. „Vyzdvihnout musíme výkon brankářky Pavlíny Novákové,“ shodly se hráčky znojemského "béčka".

Druhý zápas měl dramatický průběh. Aligátorky s označením WU19 se sice dostaly do vedení, Znojmačky se ale nevzdaly a dovedly zápas k samostatným nájezdům. Zde vítězství pro znojemské ženy urvala posila z A-týmu Marie Bartušková. Ženy B tak konečně okusily nezapomenutelný pocit štěstí a radosti po dvou ubojovaných výhrách.