Související zápasy

Florbal Znojmo

Další dvě výhry žen: Naše brankářka měla zamčeno na deset západů, hlásí Bára Procházková

Stejně jako mužům, tak i ženám zbývají do konce základní části odehrát už jen dvě utkání. Domácí hráčky nečekal v pátek jednoduchý úkol v podobě přímého souboje v tabulce o 3. místo. Ženy tento duel proti Dobrušce po velmi netradičním výsledku 1:0 zvládly a v sobotu pak navázaly na povedené utkání vítězstvím v Jindřichově Hradci proti Dačicím.

Zápas proti Dobrušce sledovala vynikající kulisa 125 fanoušků, kteří rozhodně nelitovali. Zápas měl totiž od samého počátku parametry utkání Play-Off. Oba týmy si byly schopné vytvořit nemálo šancí, ale brankářky byly až na jednu situaci proti. Ta se zrodila hned v úvodní třetině, kdy našla Marie Bartušková před bránou Báru Procházkovou a ta odrazem od těla vstřelila jedinou branku utkání. Ze hry měla více zejména v poslední dvacetiminutovce Dobruška, ale obrana v čele s výborně chytající Veronikou Šplíchalovou odolala. Oslavy týmu bezprostředně po utkání byly ale střídmé a zraky hráček se upínaly ke kapitánce Smutné, pro kterou musela dorazit záchranná služba skrze potíže s dýcháním.

Sobotní duel s Dačicemi už tak dramatický nebyl a ženy si došly již v průběhu utkání pro výraznější vítězství. V úvodu utkání podržela tým opět brankářka Šplíchalová v některých těžkých momentech, ale následně převzal Laufen otěže utkání do svých rukou. Ještě v první třetině vybudovaly Marie Pelánová a Marie Bartušková dvoubrankové vedení. O utkání pak rozhodla třetina druhá, v níž dovršila hattrick Marie Pelánová a další branky přidaly Veronika Filáková a Bára Procházková. Ženy potvrzovaly i nadále role favoritek a po dvou trefách Marie Bartuškové to bylo již 1:8. V uvolněném závěru pak Znojmo dovolilo domácím Dačicím ještě upravit výsledek na 3:8. Ženy jsou tak dvě kola před koncem na 3. místě tabulky. Po náročném víkendu jsme požádali o rozhovor nejproduktivnější hráčku Znojma Báru Procházkovou.

Jak hodnotíš zápas s Dobruškou, ve kterém se zrodil netradiční výsledek 1:0?

Dobruška je vždy velice nepříjemným soupeřem a v pátek tomu nebylo jinak. Do zápasu jsme šly namotivované s tím, že chceme oplatit Dobrušce prohru ze začátku sezony, a také bylo ve hře třetí místo v tabulce, kterého se Dobruška nechtěla jen tak vzdát. Byl to boj od začátku až do konce a i přes fotbalový výsledek si myslím, že se určitě bylo na co koukat. Ano, výsledek na florbal netradiční, za něj ale můžeme poděkovat oběma gólmankám, které chytly i nechytatelné. Klobouk dolů před Verčou Šplíchalovou, která měla ten večer zamčeno na deset západů a vychytala Dobrušce nemálo tutových šancí.

Byla jsi jediná hráčka, která se dokázala v zápase gólově prosadit...

Ano, v 15. minutě nám tam padl první a jediný gól zápasu. Možná trochu se štěstím, ale počítá se stejně. Předcházela tomu skvěle odvedená práce na mantinelu od Máji Bartuškové, bez jejího nahození na bránu by z toho gól nebyl. Zbytek zápasu jsme sice měli spoustu velkých šancí, ale jak už jsem zmiňovala, gólmanka Dobrušky byla dost pevně rozhodnutá, že další míček už z brány tahat nebude.

Ihned po zápase se přitížilo kapitánce Smutné, pro kterou musela přijet záchranka. Vítězství šlo asi stranou, je to tak?

Evči se ke konci zápasu přitížilo a nakonec jsme po zvuku časomíry místo oslavného pokřiku volaly zdravotníka, a pak i sanitku. Je to tak, vítězství bylo zamlžené obavami, aby byla Evča v pořádku. Celá hala ztichla a na nějaké oslavy nebyla vůbec nálada.

Ale zpět k tobě. V poslední době ti to tam padá a už jsi nejproduktivnější hráčka týmu, čím si to vysvětluješ?

Popravdě ani nevím, že jsem neproduktivnější, moc často se na ta čísla nekoukám. Posledních pár týdnů jsem díky zkouškovému období pořád ve Znojmě, a tak trénuju častěji. Možná to bude jeden z důvodů, proč ty body narůstají. Každopádně za mě je každý můj bod výsledkem práce všech šesti hráček na hřišti, ne-li i těch, co zrovna přišly na střídačku. Takže se na ta “moje” čísla tolik nesoustředím a spíš mi jde o to, abych byla na hřišti užitečná.

Čekají vás poslední dva duely, o co v nich z tvého pohledu půjde? Osmifinále Play-Off již máte zajištěné...

Ještě nás čeká duel s Židenicemi a Hattrickem, dva odlišné týmy z opačných konců tabulky. Už máme jisté nejhůře čtvrté místo po základní části, to ale neznamená, že do zápasů půjdeme nějak lehkovážně. Zejména na duel se Židenicemi se těším, bude to určitě kvalitní zápas. Navíc se nám proti Židenicím ještě nepodařilo vyhrát, no a jednou to přijít musí. Vzhledem k jistotě osmifinále však tyto zápasy můžeme brát jako přípravu na Play-Off.

21. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Dobruška 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Bára Procházková. Diváci: 125.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): Souhlasím s kolegou. Parametry Play-Off zápasu a především zápas BRANKÁŘEK! Klobouk dolů před oběma. Dobře jsme vstoupili do zápasu a ujali se vedení. Od 2. třetiny přešel soupeř do tradiční osobky, které jsme se nezalekli a hráli i nadále odvážně. Ve 3. třetině byly šance na obou stranách a škoda, že nám tam nespadl druhý gól, který by nás uklidnil. Tempo hry však v této části udával soupeř a dostával nás pod velký tlak, ale srdcem bojujících 17 hráček uhájilo fotbalovou výhru, za kterou jsme rádi. Naše myšlenky jsou ale s naší kapitánkou a všichni si přejeme, aby byla v pořádku, protože to je DŮLEŽITĚJŠÍ než nějaké vítězství. Děkujeme soupeři a skvělým divákům.“

Komentář trenéra Černého (Dobruška): Nejlepší zápas sezóny. Dneska to bylo jen o smůle, jinak nemůžu říct holkám ani slovo. 60 minut v tempu, totálním nasazení a vařili jsme až do konce. Skoro mi to připomínalo přístup jako v zápase Play-Off. Dneska to bylo o jednom třeba šťastném gólu a věřím, že bychom se chytli a otočili to. Nevadí, i takové zápasy jsou a jsme za něj rádi, i když jsme samozřejmě z prohry zklamaní. Ale makáme dál. Děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří vážili cestu až sem. A díky Znojmu za férový zápas, který musel diváky bavit i vzhledem k tomu kolik padlo branek. A jako vždy tu byla super atmosféra.“

22. kolo: TJ Centropen Dačice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:8 (0:2, 1:4, 2:2)
Branky: 26. Lucie Bártů, 56. Zuzana Vávrová, 58. Lucie Bártů - 7. Marie Pelánová, 12. Marie Bartušková, 21. Marie Pelánová, 31. Marie Pelánová, 37. Bára Procházková, 38. Veronika Filáková, 48. Marie Bartušková, 50. Marie Bartušková. Diváci: 48.

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): „Náročný dva dny pro nás. Jsme rádi, jak jsme to dnes po včerejším boji zvládli. Trvalo nám, než se nám rozběhali nohy. Od 2. třetiny jsme osobní obranu soupeře trestali pěknými momenty a ve 3. třetině se utkání prakticky dohrávalo. Za oba dny zaslouží tým velkou pochvalu, dobrá práce. Děkujeme Dačicím a našim fanouškům, kteří vážili cestu do Jindřichova Hradce. Zdravíme Evču a ostatní holky.“

Komentář trenéra Vacušky (Dačice): „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně, jen je škoda, že jsme nevyužili některou z velkých šancí v prvních minutách. Zápas mohl dostat úplně jiný ráz. Místo vedení jsme museli zase dotahovat. Zápas pak soupeř rozhodl ve druhé třetině, která nám úplně nevyšla. Každopádně jsem moc rád, že i přes nepříznivý výsledek to holky nezabalily a udělaly si na konci radost ještě dvěma góly, které si dnes určitě zasloužily. Troufnu si říct, že i více než jen dva. Pozitivně hodnotím i fakt, že jsme dnes odehrály snad první důraznější zápas a přestali jsme být na všechny tak hodní. Zároveň mě snaha o aktivnější hru v našem bodání dnes bavila více, než třeba předchozí zápas s dnešním soupeřem. Znojmu gratuluju k výhře a přeju šťastnou cestu domů, divákům děkuji za podporu a holkám za předvedený výkon.“