Související zápasy

Florbal Znojmo

A-týmu po dvou porážkách v osmifinále Play-Off skončila sezóna

Po úspěšném závěru základní části měla účast A-týmu v Play-Off jepičí život, když Gulliveři potvrdili svůj postup do čtvrtfinále hned prvními dvěma duely. Zejména sobotní utkání na hale Vodova bylo velmi vyrovnané a utkání dospělo až do prodloužení. Naopak nedělní souboj se již nesl ve znamení znojemského zmaru a Gullivers vysokým vítězstvím pečetili svůj postup.

Nejvíce vydařená byla z pohledu znojemských sobotní úvodní třetina osmifinále, ve které se prosadili hned čtyřikrát. Sérii otevřela v 6. minutě nádherná souhra Nováka s Kucharičem, když druhý jmenovaný uklidil míček za záda domácího brankáře. O minutu později ale Znojmo chybovalo a Matula si pohrál s obranou Laufenu – 1:1. Domácím Gulliverům poté stačilo jen pár sekund a Videman poslal svojí střelou svůj tým do vedení – 2:1. První třetina přesto patřila Laufenu, který po dvou brankách Maška a další trefě Kuchariče otočil stav na 2:4! Od 2. třetiny prvního utkání však ovládli tuto sérii Gulliveři, kteří začali daleko poctivěji bránit a v prvním utkání už dovolili skórovat pouze Jiřímu Šrámkovi při přesilovce ve 38. minutě. Stav po dvou třetinách tak byl 3:5. Ve třetí třetině začali domácí bušit na vrata Laufenu, a to neslo své ovoce. Do 49. minuty si domácí schovali dvě povedené kombinace, které poslaly zápas do prodloužení! Rozuzlení následně přinesla 63. minuta, kdy se bránou zorientoval Matula a naservíroval jasný gól Novákovi. Znojmo se tak přes dobře rozehrané utkání muselo před soupeřem sklonit a bylo po úvodním zápase jednou nohou vyřazeno ze sezóny, protože osmifinále se hraje pouze na dvě vítězství.

V neděli sledovala odvetu slušně zaplněná znojemská hala. Ta byla zvědavá především na to, zda znojemské působení v letošní sezóně skončí, nebo si Laufen vynutí na půdě Gulliverů třetí utkání. Zápas začal lépe pro hosty, kteří se ve 3. minutě po nenápadné akci ujali střelou Foreta vedení. V první třetině si více šancí připravil Laufen a střelecky aktivní byl zejména Tomáš Kucharič. Odměnou mu byl v 19. minutě přesilovkový gól, čímž srovnal stav druhého utkání na 1:1! Druhá třetina pak udala směr celé sérii. Ve 22. minutě se ne příliš prudkou střelou od mantinelu prosadil Nechvátal a ve 25. minutě vedli po další brance Rubera Gulliveři již 1:3! Ve 3. třetině doufali znojemští diváci v obrat, ale místo něho přišla skutečná pohroma. Hostující Novák přidal hned v desáté vteřině branku na 1:4 a hra domácích se rozpadla jak domeček z karet. Toho hostující hráči využili naplno a začali se prosazovat jednou akcí za druhou, až na ukazateli skóre svítilo hrozivých 1:7! Poté se ještě sice prosadil poslední brankou Laufenu v sezóně Petr Čihal, ale v útlumu hrající domácí lovili míček ze sítě ještě třikrát.

Laufen se tak se sezónou rozloučil drtivou porážkou 2:10. Pokud máme však hledat na zpackané sezóně alespoň nějaká pozitiva, je to určitě pět vítězství v řadě na konci základní části, čímž si Znojmo zasloužilo účast v osmifinále a vyhnulo se tak zdlouhavému boji o záchranu v 1. lize.

1. utkání: Sokol Brno I EMKOcase Gullivers – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:5 PP (2:4, 1:1, 2:0 – 1:0)

Branky: 8. Jakub Matula, 8. Jan Videman, 31. David Novák, 49. Matyáš Ruber, 49. Štěpán Kouřil, 63. David Novák - 6. Tomáš Kucharič, 12. Petr Mašek, 18. Tomáš Kucharič, 18. Petr Mašek, 38. Jiří Šrámek. Diváci: 256.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Tomáš Kucharič

Hráč utkání za tým Gullivers: David Novák

Rozhovory po utkání:

Sestřih utkání:

2. utkání: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOcase Gullivers 2:10 (1:1, 0:2, 1:7)

Branky: 19. Tomáš Kucharič, 51. Petr Číhal - 3. Tomáš Foret, 22. Arnošt Nechvátal, 25. Matyáš Ruber, 41. David Novák, 47. Jakub Matula, 48. Adam Bouška, 48. Matyáš Ruber, 52. Adam Bouška, 56. Jakub Matula, 58. Jiří Suchomel. Diváci: 225.

Hráč utkání za tým Gullivers: Jakub Matula