ZnojmoGullivers
7:3(3:1, 2:1, 2:1)
so 18. 2. 2023 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 26. kolo

A-tým zvládl klíčový duel a vyhnul se bojům o záchranu!

To pravé a očekávané drama se odehrálo v posledním kole 1. ligy mužů. Boj se neodehrával jen ve znojemské hale, ale také na dálku, protože A-tým neměl svoji situaci pod kontrolou a potřeboval nasbírat více bodů než konkurenční Kladno a Start. Vše ten večer ale vyšlo na jedničku! Laufen si výborným výkonem zajistil tři body proti Gullivers a po zaváhání Startu na půdě Troopers nakonec postoupil do předkola a vyhnul se tak dlouhým a nepříjemným bojům o udržení v 1. lize.

Přesto večer nezačal pro Laufen vůbec dobře, protože hned ve 30 sekundě inkasoval. Nervozita z domácích opadla až s první vstřelenou brankou. V 11. minutě střílel nebezpečně v přesilovce Martin Pánek a Jiří Šrámek doklepl míček do opuštěné klece. Tento gól poslal domácí na koně, v 17. minutě našel Kolísko přesně křižnou přihrávkou Pánka a ten poslal domácí do vedení – 2:1! V útlumu hrající Gulliveři navíc inkasovali do přestávky ještě jednou, když proměnil své sólo v nádhernou branku Jiří Salava – 3:1!

Ve 2. třetině zlepšili Gulliveři svoji hru a na dění na hřišti to bylo znát, ale Znojmo mělo ten večer kvalitnější koncovku a navíc si pomohlo přesilovkovými situacemi. Nejprve prostřelil ve 23. minutě vše před sebou Jiří Šrámek. V půlce utkání ale korigoval na 4:2 Jakub Matula po nepřesné rozehrávce znojemských. Na rozdíl tří branek však domácí odskočili ještě ve 2. třetině a opět to bylo z přesilové hry. Piskáček nezištnou přihrávkou našel Martina Pánka a ten od pravého mantinelu vyhnal všechny pavouky z branky – 5:2!

V poslední části museli Brňané více otevřít obranu, a to se mu stalo osudným. Ve 47. minutě totiž vyřešil Kolísko únikovou situaci nejlépe, jak mohl, když našel před odkrytou brankou Martina Pánka, který završil Hattrick. A když o sobě dal brankou na 7:2 vědět i dobře hrající Štěpán Blažek, bylo v 53. minutě rozhodnuto. Hosté stihli v závěru už jen brankou na 7:3 zkorigovat nepříznivý výsledek.

A-tým tak dokázal nemožné a pěti výhrami v řadě si vybojoval účast v předkole Play-Off. Poslední večer k tomu také přispěli hráči Troopers, kteří zdolali Start 5:2 a poslali Laufen do první desítky. Na pražský tým tak zbyly boje o záchranu na úkor Znojma a Kladna, které porazilo v posledním kole Chomutov rovněž 5:2. Laufeni se hned v příštím víkendu utkají opět s Gullivers v boji o čtvrtfinále Play-Off, které se hraje pouze na dvě vítězná utkání.

26. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMKOcase Gullivers 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky: 11. Jiří Šrámek, 17. Martin Pánek, 18. Jiří Salava, 23. Jiří Šrámek, 38. Martin Pánek, 47. Martin Pánek, 53. Štěpán Blažek - 1. David Novák, 31. Jakub Matula, 58. Jiří Suchomel. Diváci: 233.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jakub Kolísko

Hráč utkání za tým Gullivers: David Novák