ŠtířiZnojmo
6:5 sam. náj.(1:0,0:2,4:3)
ne 14. 1. 2024 16:30 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 21. kolo

A-tým ztratil čtyřgólové vedení a v Budějovicích padl po nájezdech

Důležité utkání v boji o TOP6 sehráli Laufeni v neděli v Českých Budějovicích. Dobře rozehranou partii však nedokázali ani přes čtyřgólové vedení dotáhnout do vítězného konce a odváží si domů pouze bod za prohru v nájezdech.

Vstup do utkání se znojemským nepovedl a již ve třetí minutě prohrávali po gólu Holého 0:1. Postupem času se však hra vyrovnala a iniciativu postupně začali přebírat znojemští. Přesilovku po faulu Holého v první třetině však využít nedokázali a sami naopak museli v oslabení ustát tlak domácích po faulu Šťastníka, jež se plynule překlenul až do třetiny druhé.

Stav utkání se nezměnil ani po dalším vyloučení Vavřiny a tak si vyrovnávací trefu nechalo Znojmo až do své druhé přesilové hry zápasu. Po faulu Fišera dobře zakombinovali asistující Blažek a skórující David Sedláček. A-tým dobře využíval nestandardní situace na hřišti. Ve 33. minutě se po oboustranném vyloučení dostalo na hru 4 na 4, kde svou rychlost a dobré zakončení prokázal František Blažek a dostal Znojmo poprvé v zápase do vedení. Brankový rozdíl se jíž do konce druhé části nezměnil a o osudu zápasu tak měla rozhodnout až třetí část.

Skvělý vstup do ní měli znovu Laufeni, kteří během čtyř minut dokázali vstítit hned dvě branky. Nejprve dobře vyřešil přečíslení 3na2 Martin Vavřina a chvíli po něm totožnou situaci zakončil druhou trefou v zápase Blažek. Když pak ve 48. minutě přidal Petr Mašek po samostatném úniku pátý gól, zdálo se být utkání rozhodnuté. Budějovice však nesložily zbraně a po půl minutě snížil gólem na 2:5 Drobiš. O minutu později potrestal minelu hostů Kouba a rázem to bylo jen o dvě branky. V 50. minutě dostaly Budějovice další možnost přesilové hry po faulu Vlčka, tu však Znojmo i s přispěním dobře chytajícího Pechury přežilo bez úhony. V 55. minutě ale domácí udeřili znovu z hole Drobiše, který přišpendlil míček pod horní tyč po další chybě v obraně Znojma. Rozjetí domácí se hnali za vyrovnáním a jejich snaha vygradovala tři minuty před koncem. Brožkovo nahození takřka z poloviny hřiště propadlo chumlem těl až za Pechuru a začínalo se od nuly. Dvacet vteřin koncem třetí třetiny ještě oslabil Znojmo faulem a následně osobním trestem za nesportovní chování Světlík, což vyústilo ve čtyřminutovou přesilovku pro Budějovice, která by se případně přenesla až do prodloužení.

V základní hrací době již gól nepadl, a tak muselo Znojmo přežít takřka tři a půl minuty ve hře 4 na 3, aby si zachovalo naději na bod navíc. Znojemským se podařilo udržet domácí střelce na uzdě a když v pětiminutovém prodloužení branka nepadla, přišly na řadu samostatné nájezdy.

Z domácích střelců byl úspěšný pouze Daniel Drobiš. Jeho branka se však ukázala být vítězná, jelikož Ďuriška, Mašek ani Novák své pokusy proti brankáři Švehlovi neproměnili.

Hvězdou utkání na straně domácích se stal brankář Tomáš Švehla. Za hosty se hvězdou utkání stal autor dvou branek a jedné asistence František Blažek.

A-tým se po odehraném 21. kole drží na šesté příčce s náskokem dvou bodů na sedmý Chomutov.

Příští utkání sehrají Laufeni v sobotu 20.1. od 20 hodin doma proti Letce, které mají co vracet. První vzájemné utkání totiž prohráli 0:5 a o motivaci tak budou mít jistě postaráno.