A-tým získal skalp superligových Otrokovic. Štěpán Blažek: Mám radost, ale už se koukám dopředu

Review: TJ Znojmo LAUFEN CZ x Panthers Otrokovice

Po úvodní porážce ve skupině Poháru Českého florbalu s Ostravou si A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ spravil chuť a připsal si cennou výhru se superligovými Otrokovice. Dlouho to vypadalo, že si všechny body odveze soupeř, ale díky závěrečnému tlaku a šikovných rukou Jirky Šrámka při nájezdech zůstaly 2 body na jihu Moravy.

Do utkání vstoupili pravou nohou hosté a po nenápadné střele již ve 20 sekundě vedli. Na Znojmu nebyla úvodní facka znát a předvádělo aktivní florbal, který byl korunován obratem ve skóre. V 6. minutě se trefil přesně mladík Palášek a v 9. minutě předvedl velkou parádu další z mladíků Blažek, když si za bránou nabral míček na čepel a zavěsil skvělým Zorro trikem za záda Majricha. Ještě v téže minutě ale přišla další paráda hostujícího Jurčíka, který pro změnu freestylovým způsobem překonal Hándla při trestném střílení a následně Kvapil v 16. minutě poslal hosty znovu do vedení. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu, když unikl po pravém křídle Novák a nemýlil se.

Prostřední část patřila hostům. Ve 24. minutě skvělou kombinací vyšachovali všech pět znojemských hráčů a šli opět do vedení. Náskok dvou branek pak zajistil juniorský mistr světa Koláčný ve 31. minutě po pěkné individuální akci – 3:5.

V poslední třetině museli Laufeni dotahovat náskok 2 branek, což se jim po zlepšeném výkonu povedlo. Ve 49. minutě nejprve přesně pálil Šrámek a v 51. minutě si našel odražený míček Veselý, šikovně ho nasměroval za záda brankáře a vyrovnal! V posledních pěti minutách pak padly ještě dvě branky. Hosté se nejprve již po několikáté ujali vedení, ale domácím v poslední minutě zafungovala hra bez brankáře a byl to opět Jiří Šrámek, který poslal utkání do prodloužení.

V něm měly oba týmy několik šancí, ale rozhodnutí padlo až při samostatných nájezdech. V nich se hosté trefili jen jednou a domácím tak zajistil dva body do tabulky dvěma přesnými zásahy Jiří Šrámek! O postupu či nepostupu ze skupiny Poháru Českého florbalu rozhodne poslední zápas, kdy do Znojma zavítá 27. srpna tým Bulldogs Brno.

V krátkém rozhovoru jsme po zápase vyzpovídali nejlepšího hráče domácích Štěpána Blažka.

Ahoj Štěpáne, byl to teprve tvůj druhý superligový soupeř v mužské kategorii. Jak se ti hrálo?

Ahoj, chtěl jsem navázat na svůj dobrý výkon v Ostravě, tak jsem se na zápas dost těšil. Hrálo se mi dobře a do lajny jsem dostal zkušený spoluhráče, takže to mi taky pomohlo.

Utkání jste obrátili až v závěru, věřil si do posledních chvil?

No bylo to hodně těsný, ale po těch čtyřech tyčkách co jsme dali, jsem si říkal, že by to tam mohlo spadnout a naštěstí spadlo.

Poprvé jsi byl vyhlášen hráčem utkání, jaké z toho máš pocity?

Jo je to super a mám z toho radost. Ale snažím se to moc neřešit a spíš se zaměřovat na zápasy co přijdou.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Hu-fa Panthers Otrokovice 7:6 SN (3:3, 0:2, 3:1 – 1:0)

Branky: 6. Milan Palášek, 9. Štěpán Blažek, 17. Jan Novák, 49. Jiří Šrámek, 51. Martin Veselý, 60. Jiří Šrámek, N Jiří Šrámek - 1. Peter Nehila, 9. Pavel Jurčík, 16. Lukáš Kvapil, 24. Jan Hrtús, 31. Petr Koláčný, 57. Lukáš Kvapil

Komentář trenéra Jan Šťastníka: „Zase o kousek lepší výkon než v Ostravě, zejména první třetina měla slušné parametry. Mrzí mě hned několik absencí, které jsme měli stejně jako minulý týden. Potřebujeme optimalizovat sestavu na první mistrovský zápas, to ale, když se hráči střídají na trénincích, jde jen velmi těžko. Díky soupeři za utkání.“

Komentář trenéra Michala Kvapila: „Dnes jsme do Znojma jen přijeli. V první třetině jsme vůbec nebyli v hlavách ani herně na hřišti. Druhá třetina už byla lepší, i tak ale nevezeme důležité body. Není se na co vymlouvat, musíme si vše nastavit jinak. Díky soupeři za utkání.“