ZnojmoKanonýři
4:2(2:1, 0:1, 2:0)
so 11. 2. 2023 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 25. kolo

A-tým zdolal Kladno. Vše rozhodne až poslední kolo!

A-tým se v závěru základní části nadechl k sérii čtyř vítězství v řadě. Poslední kdo odnesl vzestup Laufenu, bylo v sobotu Kladno, které odjelo z jihu Moravy s porážkou 2:4. Důležitý souboj rozhodla poslední třetina, díky níž je Znojmo stále ve hře o postup do předkola Play-Off. Pozdní hon o záchranu však znamená, že nemají Laufeni situaci ve svých rukou!

Utkání s kulisou nad 150 diváků začalo lépe pro Kanonýry. Ve 2. minutě vyrobili domácí chybu na útočné polovině a Bohuslávek vyřešil brejkovou situaci nejlépe, jak mohl – 0:1! Laufeni se však špatným vstupem do utkání nenechali ovlivnit a trpělivou hrou čekali na svoje šance, které přišly. Ve 12. minutě rozehrál Šrámek standartní situaci na Bohumila Piskáčka, jenž vzal vše na sebe a vymetl pavučinu hostující branky. Dobrou herní pasáž potvrdili domácí hned o dvě minuty později a opět u toho byla druhá úderná formace! Piskáček posunul přes celou šířku míček přesně na Kolíska, který trefil přesně z prvního doteku – 2:1!

Ve 2. třetině se hrál vyrovnaný florbal, což potvrzovala i statistika střel 10:9 pro domácí. Gólově však byla tato dvacetiminutovka nejchudší. Jedinou branku vstřelili hosté, když si ve 32. minutě udělal trochu prostoru před brankou Tomáš Chroust vyrovnávající na 2:2! Následně přečkal Laufen oslabení po vyloučení Víta Bárty, což bylo jedním z klíčových momentů utkání.

Rozuzlení tohoto utkání „o všechno“ přišlo až ve třetí části, kterou započal Laufen nejlépe, jak mohl. Ve 42. minutě natáhl od půlky podruhé přesně Bohumil Piskáček a Znojmo vedlo 3:2! Domácí nadále nespoléhali jen na tuhou obranu, ale šance měly obě mužstva. Blíže k vítězství posunul znojemské moment z 57. minuty, kdy bylo po faulu na Františka Blažka nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Jakub Kolísko a i on si připsal druhou branku v utkání – 4:2. Následovaly však horké chvilky pro domácí, když se nechal vyloučit kapitán Šrámek a Kanonýři hráli 2 minuty šest na čtyři, ale domácí obrana v čele s výborně chytajícím Honzou Hándlem snížení nepřipustila. Znojmo si tak připsalo veledůležité tři body a čtvrté vítězství za sebou!

Do konce základní části zbývá sehrát poslední kolo. Týmy Kladna, Znojma a Startu se seřadily na 31 bodech a situace je i nadále nepříznivá, protože Laufen vinou vzájemné záporné bilance s těmito týmy musí získat v posledním kole o bod více než alespoň jeden z výše zmíněných soupeřů. Situaci tak nemají znojemští, kteří hrají poslední kolo doma s Gulivery, ve vlastních rukách a musejí spoléhat na zaváhání Kladna nebo Startu a sami naopak získat tři body.

25. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Kanonýři Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 12. Bohumil Piskáček, 14. Jakub Kolísko, 42. Bohumil Piskáček, 57. Jakub Kolísko - 2. Jakub Bohuslávek, 32. Tomáš Chroust. Diváci: 151.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Jan Hándl

Hráč utkání za tým Kladno: Jakub Bohuslávek