Liga veteránů má během prodlouženého víkendu (2.–4. 5.) na programu své vyvrcholení.
Dvanáct týmů, které se v dlouhodobé soutěži kvalifikovaly, se ve sportovní hale v Havířově utká v bojích o titul mistra republiky!
Mezi kvalifikovanými týmy nechybí ani znojemské „Legendy“. Obhájci titulu z let 2023 a 2024 tak v pátek 2. 5. odstartují svou pouť za třetím titulem v řadě!
A-tým vyprovodil Kladno debaklem. V sobotu vyzve doma silné Karlovy Vary
K dohrávce 13. kola cestoval A-tým Laufenu ve čtvrteční všední den do Kladna. V souboji čtvrtého s pátým se čekal vyrovnaný průběh utkání, to se ovšem vůbec nenaplnilo poté, co Znojmo podalo absolutně bezchybný výkon. Hned v sobotu však v dalším těžkém utkání přivítá doma Karlovy Vary!
V úvodní třetině branka nepadla i přesto, že si domácí Kanonýři vytvořili několik zajímavých šancí, a tak bylo s přibývajícím časem důležité, kdo se jako první prosadí gólově. Laufeni spustili ve 2. třetině lavinu a brankami Šrámka, Piskáčka, Procházky a Petra Maška vybudovali stěžejní náskok. Domácí, kteří byli možná i mírnými favority utkání byli definitivně zlomeni rychlou brankou na 0:5 z hole Kuchariče v úvodu 3. třetiny. Od té chvíle už připomínal výkon znojemských exhibici a po brankách Kreysy, opět Maška a Švédy stanovili konečný výsledek na 0:8. Čistým kontem podtrhl skvělý týmový výkon brankář Lukáš Bauer. Historická a překvapivá vysoká výhra nad silným Kladnem katapultovala Laufen na 2. příčku tabulky!
Branky: 26. Jiří Šrámek, 30. Bohumil Piskáček, 31. Vojtěch Procházka, 36. Petr Mašek, 41. Tomáš Kucharič, 49. Jonáš Kreysa, 56. Petr Mašek, 59. Dalibor Švéda. Diváci: 57.
Sestřih branek:
Komentáře k utkání:
Preview: Znojmo – Karlovy Vary
V rámci 18. kola 1. ligy mužů dorazí do Znojma silný protivník FB Hurrican Karlovy Vary. Sobotní utkání slibuje zajímavou podívanou a především bitvu o čelo tabulky, kde je bodový rozdíl opravdu minimální. Hned šest týmů si brousí zuby na co nejlepší pozici pro Play-off. Momentálně se Znojmo nachází na 4. pozici, ale pokud svého soupeře ve šlágru kola porazí, tak ho v tabulce na 2. místě přeskočí.
Karlovy Vary již několik let působí na špici prvoligové tabulky. Tento tým táhnou zkušení hráči v čele s Nicklasem, Klápou a Strachotou. Prvně jmenovaný dokonce vede celou produktivitu soutěže. Aktuální forma Varů je podobná té znojemské. Tým ze západu Čech zvítězil již šestkrát v řadě, k čemuž mu dopomohlo i zkontumované utkání proti Havířovu. Jediný vzájemný duel této sezóny ovládly tehdy domácí Vary těsným poměrem 4:3.
Znojmo je na tom s formou obdobně…. Kladno? Sedm výher v řadě udržuje Laufen nadále ve hře o co nejlepší výchozí pozici pro Play-Off. Do konce základní zbývá pouhých 9 utkání, a tak se počítá každý získaný bod. Ve výtečné formě hraje v posledních utkáních Jan Novák. Se 41 kanadskými body ale táhne tým především Jiří Šrámek, který na svého sobotního protivníka Nicklase ztrácí pouhé 3 kanadské body. Přeskočí Jiří Šrámek v produktivitě svého soka? Uhájí Vary před Znojmem 2. příčku? Fanoušci se mají v sobotu na co těšit! Utkání startuje v 18 hodin!
- může se zúčastnit utkání, pokud má dokončené očkování nebo prodělaný Covid v posledních 180 dnech. Pokud má zahájené očkování nebo lékařské potvrzení o tom, že se nemůže očkovat, tak stačí předložit negativní PCR test z posledních 72 hodin
Divák 12 – 17 let
- musí předložit absolvovaný negativní PCR z posledních 72 hodin