Související zápasy

Florbal Znojmo

A-tým vybojoval 2. místo! Ženy k němu směřují.

Další vydařený víkend mají za sebou elitní znojemské týmy. Nejprve ženy v pátek doma zdolaly silného soka a o den později A-tým pečetil výhrou v Praze 2. místo po základní části 1. ligy mužů.

Muži cestovali v sobotu do Prahy s tím, že pokud zvítězí jakýmkoliv způsobem, uhájí tím 2. příčku a tím i právo volit soupeře pro čtvrtfinále z druhé pozice. Posledním soupeřem v základní části jim byl pražský Start98 Kunratice, který měl naopak před utkáním jistotu, že bude muset v předkole o čtvrtfinále teprve zabojovat. Znojmo tentokrát posilněné o 4 hráče Tatranu bylo v utkání jasným favoritem, ale první třetina ukázala rovný boj. Domácí se hned dvakrát ujali vedení, ale Znojmo dokázalo vždy odpovědět brankami Jozefa Kriše a Martina Durišky.

Až ve druhé třetině se začala více projevovat kvalita Laufenu. V ní Znojmo svého soupeře začalo přehrávat a dvěma rychlými góly odskočilo na rozdíl 2:4, když se trefili Jiří Šrámek s Patrikem Maškem. Ve 33. minutě pak o sobě ještě dali na posledy vědět domácí při snížení na 3:4.

3. třetina určila definitivní ráz utkání, která se po třech trefách A-týmu dohrávala v poklidu. Slovo si vzal Jonáš Kreysa, k jehož dvěma trefám přidal ještě jednu Petr Čihal. Laufeni si došli po výhře 7:3 a po skvělé jízdě základní částí pro málo očekávané 2. místo v tabulce! Nyní tak budou čekat, jak dopadnou obě předkola Play-Off a následně budou jako druzí vybírat svého soupeře pro čtvrtfinále. To se bude hrát na tři vítězná utkání a započne dvěma domácími zápasy 26. a 27. února!

FAT PIPE Start98 Kunratice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:7 (2:2, 1:2, 0:3)

Branky: 3. Martin Fenik, 13. Matěj Netrefa, 33. Ondřej Schuller - 4. Jozef Kriš, 19. Martin Ďuriška, 24. Jiří Šrámek, 25. Patrik Mašek, 47. Jonáš Kreysa, 50. Petr Číhal, 58. Jonáš Kreysa. Diváci: Neuvedeno.

Komentáře po utkání:

ŽENY ZDOLALY SILNOU DOBRUŠKU 7:3

O týden déle trvá základní část 1. ligy žen. O víkendu je ještě čekají dvě domácí představení, kterými zakončí základní část. Nyní se ale vraťme k jejich pátečnímu skvělému výkonu na domácí palubovce. K dohrávce dorazila Dobruška, která se řadí k lepší polovině tabulky a momentálně okupuje 4. pozici.

Ženy zažily těžký nástup do utkání, když už v 5. vteřině inkasovaly rychlou branku. Rychlá branka je však nepoložila a ještě v první minutě soupeřkám vrátily úder z hole Elišky Nesnídalové – 1:1. Bláznivý úvod napověděl, že diváky čeká zajímavá podívaná. Znojmo mělo více míček na svých hokejkách a jednodušeji se dostávalo před brankářku hostů. V 7. minutě předvedla parádní individuální akci Eliška Willmannová, která přihrála před prázdnou branku Báře Procházková – 2:1. Dobruška se ale přeci jen ještě v 1. třetině dočkala ve 12. minutě vyrovnání po druhé trefě Vávrové.

Od druhé třetiny ženy svého soka předčily a vyjádřily to především gólově. Druhá dvacetiminutovka určila ráz celého utkání. Ve 29. minutě využila skulinu v obraně Nela Houšťová, ve 33. minutě svojí první trefou ve znojemském dresu vymetla všechny pavučiny Romana Bačová a povedenou pasáž korunovala svojí druhou brankou Bára Procházková. Ženy si tak do poslední třetiny vybudovaly náskok 5:2.

Ve 3. třetině hrálo Znojmo sebevědomě i nadále a dalšími brankami jistilo svůj náskok. Ve 49. minutě završila hattrick Procházková a už na 7:2 zvyšovala svým dalším gólem Nesnídalová. V tu chvíli se už utkání spíše dohrávalo a v uvolněném závěru se ještě podařilo Dobrušce upravit skóre na 7:3.

Ženy tak zažily další povedený večer, který je v tabulce udržel na 2. pozici, která zaručuje přímý postup do osmifinále Play-Off. O udržení této pozice však budou muset tvrdě zabojovat v posledních dvou kolech, protože Aligátorky stále ztrácí pouhé 2 body. 3. tým po základní části bude muset absolvovat předkolo Play-Off s Jablonným nad Orlicí. Na 4. místě už ženy skončit nemohou.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Dobruška 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)

Branky: 1. Eliška Nesnídalová, 7. Bára Procházková, 29. Nela Houšťová, 33. Romana Bačová, 34. Bára Procházková, 49. Bára Procházková, 52. Eliška Nesnídalová - 1. Adéla Vávrová, 12. Adéla Vávrová, 59. Patricie Březovská. Diváci: 95.

Sestřih utkání:

Komentář trenéra Martinka: „Dnes vydařený výkon ve všech aspektech, troufám si říct, jeden z nejlepších v sezóně. Pro nás byla důležitá reakce po gólu v 5. sekundě utkání. Od té doby jsme převzali nad utkáním kontrolu, především co se týče držení míčku. Rozhodla také naše koncentrovaná obrana, která toho soupeři příliš nedovolila. Díky holkám za perfektní večer, soupeři za kvalitní utkání a divákům za podporu.“