ZnojmoTroopers
9:5(3:2, 2:1, 4:2)
ne 7. 8. 2022 17:00 @ SH TJ Znojmo, Pohár Českého florbalu, 2. kolo

A-tým vstoupil do poháru vítězně. Troopers nasázel 9 branek!

Prvním utkáním v Poháru Českého florbalu začala A-týmu soutěžní sezóna. A premiéra to byla vítězná! Do Znojma dorazil nováček 1. ligy tým Troopers, a i přesto že se A-týmu v utkání herně příliš nedařilo, dokázal nováčkovi nastřílet devět branek. Hned první soutěžní utkání vyšlo skvěle Františku Blažkovi, když si tento mladíček připsal tři kanadské body. V pohárové skupině zbývají sehrát další dvě utkání.

Lepší nástup do utkání si domácí nemohli přát, když hned v 1. minutě otevřel skóre Štěpán Blažek. Pak se ale hra otočila, domácí začali kupit chyby a hosté po brankách Koutného a Voltnera otočili skóre na 1:2. Přesto po brankách Františka Blažka a Vojtěcha Vlčka mohli odcházet Laufeni na první přestávku spokojenější, když na tabuli svítil stav 3:2.

Utkání ovlivnila pasáž hned po přestávce, kdy si domácí vybudovali tříbrankový náskok. V rozmezí jedné minuty se totiž prosadil Štěpán Blažek a Milan Palášek a Laufeni vedli už 5:2! Nováček se ale prezentoval sympatickým výkonem a rozhodně byl připraven bojovat až do samého konce. Ve druhé třetině ještě stihl z hole Beránka snížit na 5:3.

Třetí třetina byla gólově nejbohatší a diváci mohli nakonec sledovat pořádné drama. Nejprve František Blažek dodal klid na domácí hokejky brankou na 6:3, ale následně se 10 minut před koncem dostali Troopers po dvou brankách opět domácím na dostřel – 6:5! Rozuzlení přinesla až 54. minuta, ve které se hosté nechali 2x vyloučit a Martin Pánek využil dvojnásobnou přesilovku brankou na 7:5. Ve zbytku utkání zkusili hosté hru bez brankáře, ale tu potrestali svými brankami Novák a Ďuriška, kteří stanovili konečné skóre na 9:5!

Laufen si tak připsal první vítězství v poháru a hned v sobotu přivítá na své palubovce brněnské Buldoky. Skupinu pak uzavře soubojem s Pardubicemi na venkovní půdě.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – TROOPERS 9:5 (3:2, 2:1, 4:2)

Branky: 1. Štěpán Blažek, 18. František Blažek, 20. Vojtěch Vlček, 24. Štěpán Blažek, 25. Milan Palášek, 45. František Blažek, 56. Martin Pánek, 59. Jan Novák, 60. Martin Ďuriška - 7. Jiří Koutný, 15. Petr Voltner, 36. Ondřej Beránek, 51. Jiří Koutný, 52. Ondřej Beránek. Diváci: 110.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: František Blažek

Hráč utkání za tým TROOPERS: Jiří Koutný