A-tým suverénním způsobem ovládl domácí turnaj FATPIPE CUP U23!

V sobotu se ve Znojmě odehrála první velká prověrka v rámci přípravy na novou sezónu 1. ligy mužů. Turnaj s letním nádechem, který zpestřil všem týmům kondiční přípravu, suverénně ovládl domácí Laufen, když dokázal porazit všechny své soupeře! Na turnaji startovaly krom Znojma tři přední brněnské kluby – Bulldogs Brno, Hattrick Brno a Gullivers Brno.

V turnaji mladíků do 23 let se Znojmu do cesty postavili jako první Gulliveři. Hosté měli výborný nástup do utkání hraného na 2x20 minut a v poločase vedli už 2:0. Po přestávce se povedlo snížit Vojtěchu Vlčkovi na 1:2, ale Gullivers přidali další dvě branky a vypadalo to, že je o výsledku rozhodnuto. Jenže… domácí se nadechli k parádnímu obratu a během posledních 15 minut otočili skóre z 1:4 na 7:4! Strůjcem obratu byl především čtyřgólový Jan Novák, kterého svými brankami doplnili Petr Mašek a mladík Daniel Málek, který ještě věkově nemůže zasáhnout do ligových utkání.

Tento velký obrat elitní tým povzbudil i do dvou zbylých utkání. Ve druhém zápase nastoupil A-tým proti ještě nedávno superligovému Hattricku Brno. Utkání bylo od počátku v režii Laufenu a vědět o sobě dali především mladíci! Účet utkání otevřel Tomáš Světlík a do poločasové přestávky přidal druhou branku Petr Mašek. Drama v druhé půli se pak nekonalo a další branky přidaly Martin Vavřina a podruhé v utkání se trefil Tomáš Světlík i Petr Mašek. Znojmo tak porazilo Hattrick přesvědčivě 5:0 i díky čistému kontu brankáře Jakuba Pechury!

Poslední prověrkou toho dne bylo utkání s Bulldogs Brno. V první půli došlo na přetahovanou, když Buldoci dvěma brankami odskočili do vedení, ale domácí Laufen do přestávky vyrovnal díky brankám Maška a Vlčka. Ve druhém poločase pak oba týmy gólově dlouho strádali, ale v poslední desetiminutovce Znojmo definitivně překlopilo výsledek na svoji stranu. Vítěznou branku si připsal Vojtěch Vlček, pojistku přidal Petr Mašek a do prázdné branky pečetil vítězství 5:2 svojí první brankou za A-tým David Přibil.

Laufeni tak trochu překvapivě bez ztráty kytičky ovládli domácí turnaj FATPIPE CUP U23! Na druhém místě se umístili Gulliveři, na třetím Buldoci a na čtvrtém místě uzavřeli tabulku florbalisté Hattricku Brno.