Intenzivní přípravu na nový ligový ročník 2025/2026 zahájil v květnu elitní mužský celek TJ Znojmo LAUFEN CZ. Hráčský kádr zůstal pohromadě a navíc jej doplnili talentovaní hráči ze znojemské mládežnické líhně. Beze změny pokračuje i trenérský štáb. Co tým čeká v nejbližších týdnech a měsících, se dozvíte uvnitř článku.
Pokračování čtvrtfinálové série na půdě Otrokovic se znojemskému A-týmu bohužel příliš nepovedlo. Trend naprosto vyrovnaných zápasů, kdy o výsledku rozhodovala jediná branka, pokračoval i v uplynulém víkendu. Za delší konec však tahal soupeř a po výhrách 6:4 a 2:1 po nájezdech může slavit postup do semifinále.
Pokračování čtvrtfinálové série mezi Znojmem a Otrokovicemi bude již tento víkend hostit zajisté napěchovaná hala Štěrkoviště. Po dvou extrémně vyrovnaných zápasech chudých na góly a plných excelentních brankářských zákroků se pokusí Laufeni navázat na nedělní vítězství a v ideálním případě si domů odvézt cenný postup do semifinále.
Muži TJ Znojmo LAUFEN CZ - po 2. 12. 2024
A-tým se veze na vítězné vlně! V sobotním zápase přejel Orku a zapisuje třetí výhru v řadě
Znojemský A-tým úspěšně načal druhou polovinu sezony, když v sobotním zápase jasně přehrál tým Orka Stará Boleslav. Laufeny skvěle podržel Lukáš Bauer v bráně a týmovým výkonem, podpořeným střeleckou potencí všech tří formací, dokráčeli k výsledku 7:2.
V úvodu zápasu se oba týmy na palubovce spíše oťukávali. Domácí dokázali přečkat oslabení po faulu Ďurišky a sami šli po dalekonosné střele Davida Přibila do vedení. Více první třetina nenabídla, tudíž si domácí do dalšího průběhu odnášeli nejtěsnější náskok.
Značně hektický byl však úvod třetiny druhé. Laufeni rychle zdvojnásobily vedení po střele Libora Kuby, ale hosté rychle korigovali využitou přesilovkou z hole Bláhy, kdy potrestali nesportovní chování domácího kouče Rady. Znojmo nadále bylo na hřišti aktivnějším týmem a brzy to také potvrdilo střelecky. V polovině zápasu trefil přesně mezírku na přední tyči Tomáš Kucharič a o pět minutě později na něj navázal svou druhou trefou v zápase Kuba, který zaznamenal už čtvrtou trefu v posledních 4 soutěžních utkáních. Velkou šanci na návrat do zápasu dostala Orka po dalším faulu kapitána Ďurišky, který tentokrát sudí ocenili trestem na 2+2 minuty a domácí čekaly perné chvíle.
Trest se překlenul až do třetí části a srdnatě bránící domácí s přispěním skvělého Lukáše Bauera v bráně zastavili všechny pokusy hostů o korekci skóre. Hřebíček do rakve hostů zasadil využitou přesilovkou Štěpán Blažek, na jehož výstavní pumelici byl Nockin v bráně krátký. Znojmo skvěle kontrolovalo míček a ve zbytku zápasu přidalo ještě 2 slepené góly v rozmezí 19 sekund po trefách Petra Maška a Martina Vavřiny. Kuriózně však mezi tyto trefy dokázal vklínit svou i soupeř, když se po samostatném úniku prosadil Beriac.
Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen brankář Lukáš Bauer. Hvězdou zápasu na straně hostů byl vyhlášen Vojtěch Bláha.
A-tým po sérii tří výher drží v tabulce 4. místo. Na páté Otorkovice má náskok 1 bodu.
Tomáš Kucharič nadále kraluje s náskokem 3 bodů kanadskému bodování a s náskokem 2 tref i tabulce střelců.
V příštím kole nastoupí A-tým na půdě Havířova, kterým rozhodně touží oplatit domácí prohru v prodloužení. Utkání startuje v neděli 8.12. od 17 hodin.