A-tým po skvělých výkonech bere dvě vítězství a je na dostřel TOP4!

Náročné dva zápasy měly na programu znojemští hráči o uplynulém víkendu. Nejprve v páteční předehrávce hostily rozjeté Kladno, které táhne především produktivní dvojice Bachmaier – Chroust, a následně v sobotu zajížděli na půdu nebezpečné Orky Čelákovice, jež se v posledních zápasech výsledkově zvedla, a především doma zatápí i silným soupeřům.

Souboj s Kladnem začali domácí tradičně za zajištěné obrany a nebezpeční byli především v brejcích. V 6. minutě využil první větší chybu v obraně Kladna po dobré souhře s Kucharičem František Blažek. Hosté reagovali po dvou minutách hry, kdy přesnou krosovku Bachmaiera trefil přesně Tadeáš Chroust. Znojemští dokázali odpovědět hned v dalším střídaní. Petr Mašek si narazil se Světlíkem a poslal domácí do vedení, které vydrželo až do konce první třetiny.

Kladno bleskově vyrovnal hned po 29 sekundách druhé části. Druhou asistenci Bachmaiera využil přesnou střelou Vojtěch Novák. Kladno ve druhé třetině přebralo iniciativu a začalo roztáčet svůj pověstný kolotoč s dlouhými pasážemi v držení míčku. Znojemští se statečně dokázali bránit i za výrazného přispění brankáře Lukáše Bauera, brzdila je však dvě nepříjemná vyloučení Tomáše Světlíka. První ještě hosté využít nedokázali, to druhé pak po třetí asistenci Bachmaiera využil druhým gólem v utkání Tadeáš Chroust. Do třetí třetiny tak vstupovali z nejtěsnějším náskokem hosté.

Laufeni se rychle vrhli za vyrovnáním a povedlo se jim to prakticky okamžitě. Ve 42. minutě posunul Sedláček na Tomáše Kuchariče a ten ze své oblíbené pozice na levém mantinelu trefil přesně na zadní tyč. Ve 47. minutě nepokryli domácí dostatečně standardní situaci a hosté po nenápadné střele Kuchynky znovu překlopili vedení na svou stranu. O minutu a půl později však hala jásala po krásné individuální akci Vavřiny, na jejímž konci stál podruhé v utkání Blažek. Utkání gradovalo a oba týmy si stále dělaly zálusk na body. V 54. minutě se k nim opět více přiblížilo Kladno, když svůj druhý gól zaznamenal Vojtěch Novák. Domácí museli riskovat a k vyrovnání jim nepomohla ani přesilová hra po faulu Stůje. Radost domácích ale propukla třicet vteřin před koncem, kdy při hře bez brankáře překonal gólmana hostů střelou z poloviny hřiště Martin Ďuriška a poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení mohl extra bod přisoudit pro hosty Bachmaier, ale orazítkoval pouze tyč. Zodpovědnost na sebe tak na straně domácích vzal Petr Mašek a individuálním průnikem rozhodl utkání ve prospěch Znojma!

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen po výborném výkonu brankář Lukáš Bauer. Na straně hostů se hvězdou zápasu stal autor 4 asistencí Matyáš Bachmaier.

Nedělní dlouhá cesta do Mladé Boleslavi, komplikovaná nepříjemným počasím, se na hráčích Znojma vůbec neprojevila. Byly to naopak oni kdo držel pevně otěže zápasu již od prvních minut.

Již ve druhé minutě poslal naše borce do vedení František Blažek, na kterého navázal v šest minut později po souhře s Vavřinou Tomáš Kucharič. Orka korigovala ve 14. minutě z hole Čápa, avšak na jeho gól si schoval ještě do první třetiny odpověď třetí člen produktivního útoku Martin Vavřina. Jeho souhra s Kucharičem znamenala pro hosty dvoubrankový náskok o první pauze.

Druhá část se nesla v totožném duchu jako ta první. Znojemští byli na hřišti lepším týmem a demonstroval to ve 28. minutě Petr Mašek brankou na 4:1. Orka bojovala a po dvou minutách přidal její druhou branku Beran. Žádné drama ale nechtěl připustit Tomáš Kucharič, který dvěma góly završil hattrick a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:6 z pohledu domácích.

Nástup do třetí části vyšel domácím trefou Špalka. Druhá trefa Vavřiny hned po dvou minutách ale ukončila veškeré snažení domácích. Ve zbytku zápasu už kralovali především brankáři a Znojmo si tak z výjezdu odváží zaslouženou výhru 7:3!

Hvězdou zápasu na straně domácích se stal Jakub Čáp. Na straně Znojma byl hvězdou zápasu po právu vyhlášen Tomáš Kucharič, který zaznamenal 5 kanadských bodů a v tabulce produktivity se posunul už na 5. místo!

Dvě výhry posunuly A-tým znovu do boje o první čtyřku, když aktuálně na třetí Kladno ztrácí pouze jeden bod!

Další zápas sehrají znojemští v sobotu 9.12. Před domácím publikem hostí dalšího nováčka z Hradce Králové. Utkání začíná ve sportovní hale od 19:00!