ZnojmoTroopers
8:4(2:0, 1:3, 5:1)
so 28. 1. 2023 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 23. kolo

A-tým po další výhře stále živí naději na Play-Off

A-tým má za sebou další existenční utkání. V přímém souboji o Play-Off a tedy i vyhnutí se záchranářským bojům hostil tým Troopers, který měl před utkáním na 10. pozici o dva body více. Laufen veledůležité a dramatické utkání zvládl i přesto, že ještě osm minut před koncem prohrával o jednu branku a dál tedy živí naději na postup do předkola Play-Off.

Utkání začalo Znojmo ve velkém stylu a již v 6. minutě si vybudovalo dvoubrankový náskok. Nejprve našel Martin Pánek ve 4. minutě Jakuba Kolíska na středu a ten tak při své premiéře ve znojemském dresu ihned skóroval. O dvě minuty později se prosadila opět úderná „tatranská“ formace, když doklepl Filip Eliáš střelu Martina Pánka. V 1. třetině si Laufen vytvořil další šance, ale skóre se mu navýšit nepodařilo.

Od 2. třetiny navíc domácí hráči polevili a soupeř toho dokonale využil. Po brankách Troopers ve 26. a 34. minuty se tak muselo začínat takzvaně od nuly. Domácí hráče probudila ze spánku až přesilová hra ve 39. minutě, kdy opět dobře hrající Pánek našel Petra Maška a ten poslal Laufen opět do vedení. V závěru třetiny ale sehráli hosté dobře standartní situaci z rohu a Daniel Budík opět vyrovnal.

Za stavu 3:3 tak měla rozhodnout až poslední třetina, do níž vstupovali domácí oslabeni o zraněného Jiřího Salavu. Ve 47. minutě navíc rozesmutněl znojemskou tribunu Petr Kadlec a s Laufenem to vypadalo zle nedobře. Naštěstí si ale domácí borci ponechali to nejlepší na závěrečnou desetiminutovku. Vyrovnání se zrodilo v 52. minutě, kdy si vyběhl Bohumil Piskáček do středu hřiště a vyrovnal. Opaření hosté navíc inkasovali za dalších osm sekund rozhodující úder, který si pro ně připravil dalekonosnou střelou David Přibil – 5:4! O další minutu pak korunoval domácí dominanci v této pasáži svojí druhou brankou Bohumil Piskáček a bylo téměř rozhodnuto – 6:4! Definitivní pojistku na důležité vítězství znojemských přidal v závěru dvěma brankami do opuštěné klece Petr Mašek.

Znojmo tak zvítězilo 8:4 a dále může z jedenácté pozice živit naději na postup do předkola Play-Off. Do konce základní části zbývají sehrát tři duely na domácím hřišti a Laufen je potřebuje bezpodmínečně vyhrát.

23. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – TROOPERS 8:4 (2:0, 1:3, 5:1)

Branky: 4. Jakub Kolísko, 6. Filip Eliáš, 39. Petr Mašek, 52. Bohumil Piskáček, 52. David Přibil, 53. Bohumil Piskáček, 58. Petr Mašek, 59. Petr Mašek - 26. Jan Kramář, 34. Petr Voltner, 40. Daniel Budík, 47. Petr Kadlec. Diváci: 105.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Martin Pánek

Hráč utkání za tým TROOPERS: Petr Kadlec