Související zápasy

Florbal Znojmo

Statečný výkon na výhru nestačil. A-tým se z Ústí vrací za stavu 0:2 a bude odvracet konec sezony

Sobotní zápas, který se nestandardně odehrál v Teplicích, nezačalo Znojmo dobře. Už po minutě hry poslal domácí Ústí do vedení Esterka. Laufeni s odpovědí neváhali a rozehráli fantastický zbytek třetiny. Góly Františka Blažka, Martina Ďurišky a Tomáše Kuchariče v rozmezí necelých deseti minut znamenaly nadějné vedení 3:1 a domácí po dobrém začátku vypadali na hřišti velmi opařeně. Tento fakt umocnilo i dvakrát úspěšně zvládnuté oslabení, jež do přestávky posunulo hosty s dvoubrankovým náskokem v kapse.

Ve druhé třetině se nadále pokračovalo v opatrné hře a Ústí s přibývajícím časem dokázalo dostat iniciativu na svou stranu. V polovině zápasu udeřilo kontaktní brankou Kolstrunka, na kterého o dvě minuty později navázal Krupica a vyrovnal. Vydařenou třetinu korunoval ve 36. minutě Jakub Fuchsig a strhl vedení na stranu domácích.

Vyrovnat mohlo Znojmo hned zkraje poslední části, kdy dostalo možnost přesilové hry. Ta však zůstala nevyužitá a Ústí s jednobrankovým náskokem začalo stále více kombinovat s balonkem na své polovině a tím eliminovat soupeřovu snahu o vyrovnání. Znojmu určitě nepomohlo ani vyloučení Světlíka, které zabrzdilo kulminující tlak. Po oddechovém čase v minutě 58. sáhlo trenérské duo Rada – Čihal ke hře bez brankáře. Kýžený výsledek se však nedostavil a bohužel do odkryté klece pečetil výsledek Vondruška. Ústí se tak po sobotě ujalo vedení v sérii 1:0.

Nedělní zápas, již ve známé hale Sluneta, se oproti sobotnímu velmi lišil. Domácí byli od začátku aktivnější a v průběhu první část dokázali využít obě nabídnuté přesilovky, když fauly Nováka a Světlíka potrestali Esterka s Doboszem.

Druhou část zahájilo v přesilové hře Znojmo, avšak v kombinaci na polovině soupeře chybovalo a v přečíslení dva na jednoho zvýšil na rozdíl tří branek Vítek. V polovině zápasu vsítil kontaktní branku po krásné přihrávce Vavřiny Tomáš Kucharič a Znojmo se pomalu vracelo do zápasu. Šance Nováka a další přesilová hra po faulu Dobosze však gólem neskončily a když po faulu Faltuse využil potřetí v zápase přesilovou hru Kolstrunk, muselo Znojmo znovu dotahovat tříbrankový deficit. Pár vteřin před koncem navíc po krásné individuální akci zvýšil na 5:1 Vondruška a znojemské čekal ve třetí třetině těžký úkol.

Laufeni se ho však nezalekli a i když ani třetí přesilovku v zápase po faulu Krupici nevyužili, dokázali po trefách Davida Sedláčka a Petr Maška snížit na rozdíl pouhých dvou branek. Čas však hrál proti nim a ve snaze o vyrovnání, při hře bez brankáře, uzavřel skóre na 6:3 trefou do prázdné branky Horn.

Znojemští v obou zápasech předvedli velmi statečné výkony a mnohdy dokázali favorita dostat pod velký tlak. V domácím prostředí, kde celou sezonu těžili z podpory skvělých fanoušků, budou chtít sérii vrátit zpět na ústeckou palubovku.

Třetí zápas série začíná v pátek 8.3. ve 20:30 a všichni diváci jsou tímto srdečně zváni, aby podpořili domácí borce ve snaze otočit nepříznivý vývoj série!