Související zápasy

Florbal Znojmo

Startuje čtvrtfinálová série proti Ústí nad Labem. „Chceme být rovnocenným soupeřem.“ říká matador A-týmu Tomáš Kucharič.

Sotva skončila série předkola, museli se hráči A-týmu připravit na novou výzvu. Ve čtvrtfinále se proti nim postaví zkušený soupeř z Ústí nad Labem. O průběhu dosavadní nadstavbové části a výhledu na její pokračování jsme krátce pohovořili s nejzkušenějším hráčem týmu Tomášem Kucharičem.

Tome, máte za sebou napínavý souboj v předkole s brněnským Hattrickem, který jste zvládli 2:1 na zápasy, jak jsi sérii viděl z tvého pohledu?

Hattrick jsme během sezóny dvakrát porazili, tak jsme věřili, že postup do čtvrtfinále vybojujeme. Zároveň jsme věděli, že série bude vyrovnaná, a že bude mnohem více tvrdých osobních soubojů, než v utkáních v základní části ligy. První utkání jsme zvládli docela dobře. Ujali jsme se vedení, Hattricku se dvakrát

podařilo srovnat. Na začátku 3. třetiny jsme odskočili na rozdíl dvou branek a to asi o našem vítězství rozhodlo. Ve druhé utkaní v Brně nám utekl začátek, Hattrick vyhrál první třetinu 3:0 a my po celé utkání už jenom dotahovali. A tak došlo na rozhodující utkání ve Znojmě. Odpoledne před zápasem jsme dostali od disciplinární komise informace, vedeni Hattricku podalo podnět k potrestání Martina Vavřiny, který v vzájemném souboji nechtěně udeřil hokejkou soupeře do rozkroku. V utkání nebyl za tento zákrok Martinovi ani vyloučen. Disciplinárka stížnosti Hattricku vyhověla a Martinovi dala na jeden zápas stopku. Od Hattricku to byl dosti nesportovní počin, ale nás to ještě více stmelilo a motivovalo Hattrick porazit, což nakonec k radosti všech vyšlo.

V rozhodujícím třetím zápas jsi právě ty v 59. minutě za nerozhodného stavu rozhodl o postupu znojemských Laufenů, popiš nám rozhodující situaci z tvého pohledu...

Na začátku třetí třetiny jsme ubránili, za vydatného přispění našeho golmana Adama Lysáka, minutu a půl dlouhé oslabení 5 na 3, což byl podle mě rozhodující moment utkání. V dalším průběhu třetí třetiny byly gólové šance na obou stranách, ale oba brankáři byli bezchybní. Už to vypadalo na prodloužení, když se Honzovi Novákovi podařilo u zadního mantinelu vybojovat míček, který prostrčil před branku a mě se podařilo být ve správnou chvíli na správném místě.

Ve čtvrtfinále si vás zvolil, třetí tým tabulky, z dalekého Ústí, je to pro tebe překvapením?

Já jsem byl přesvědčený, že si nás na čtvrtfinále vyberou Bulldogs Brno, tak to pro mě trochu překvapení je. Ústí mělo na výběr nás, nebo Hradec Králové. Asi si na nás více věří a my jim teď musíme ukázat, že jejich volba soupeře pro ně nebyla zrovna šťastná.

Co bude podle tebe v sérii rozhodovat?

Série se hraje na tři vítězná utkání, takže každopádně bude rozhodovat fyzická kondice obou týmů, forma gólmanů a také zkušenosti hráčů s utkáními v play off. Ústí má rozhodně ve zkušenostech s play off utkáními rozhodně proti našemu mladému týmu navrch, ale věřím, že budeme Ústí rovnocenným soupeřem.

Série začne na půdě soupeře v sobotu 2.3. od 18:00, hrát se však bude ve sportovní hale v Teplicích. Nedělení druhý zápas série bude hostit ústecká hala Sluneta od 12:00.

Třetí zápas, opět v nezvyklém čase, hostí sportovní hala ve Znojmě v pátek 8.3. od 20:30. Případné čtvrté klání, opět na půdě Znojma, odstartuje v sobotu 9.3. ve 20:00.

Při nutnosti pátého rozhodujícíh

o zápasu odcestuje A-tým do Ústí ve středu 13.3. Čas zápasu byl stanoven na 19:30.

Srdečně zveme všechny diváky, aby přišly domácí borce podpořit v boji o semifinále!