ZnojmoHattrick
3:2(2:1,0:1,1:0)
út 27. 2. 2024 20:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 3. kolo

Laufeni před fantastickou kulisou zdolali Hattrick a postupují do čtvrtfinále 1. ligy!

Kdo přišel, neprohloupil. Utkání, ve kterém se naplno ukázala povaha rozhodujícího zápasu, skvělé individuální výkony a neskutečná atmosféra. To vše bylo k vidění v úterý večer ve znojemské sportovní hale při rozhodujícím zápase předkola play off. Znojmo v naprosto vyrovnaném zápase dokázalo gólem minutu před koncem zlomit osud zápasu na svou stranu a zaslouženě postupuje mezi osmičku nejlepších týmů letošní sezony 1. ligy.

Do zápasu lépe vstoupili hosté a šli zásluhou Slezáka do vedení už ve 3. minutě. Znojemští se nenechali vykolejit rychlých gólem a během deseti minut otočili skóre na svou stranu. Nejprve David Sedláček uklidil příhodně odražený míček do šibenice Létalovi branky a následně při vyloučení Vlacha zužitkoval přesnou přihrávku Kuchariče kapitán domácích Martin Ďuriška. První třetina divákům více branek nenabídla a stav 2:1 ukazoval výhodu na straně Znojma.

Druhá třetina nabídla Laufenům druhou přesilovou hru po faulu Slezáka. Hattrick však oslabení ustál a sám udeřil ve 28. minutě. Kapitán hostů Jakub Procházka nenápadnou střelou z poloviny hřiště překvapil Lysáka a vyrovnal stav utkání na 2:2. Ve 31. minutě fauloval hostující Kůra a Znojmo potřetí v zápase dostalo možnost přesilové hry. Ta se jim však vůbec nevydařila a jen s přispěním skvěle chytajícího Adama Lysáka, který vychytal samostatný únik Malce, zůstal stav vyrovnaný. Krušné chvíle pro Znojmo přišly minutu před koncem druhé části. Vyloučení Gerži a Nováka nabídlo Brnu dlouhou výhodu 5 na 3 a všech 238 diváků v hale trnulo.

Výhoda hostů se přenesla i do začátku třetí periody a obětavě bránící domácí drželi brněnské útočníky na uzdě. Lysák v bráně v kombinaci se skvělými bloky umožnily Znojmu přečkat tuto pasáž bez úhony. S postupujícím časem bylo stále jasnější, že další branka pravděpodobně rozhodne o osudu utkání. Hattrick stejně jako Znojmo koncentrovali své nejlepší hráče do dvou formací ve snaze zápas rozhodnout a hlavní role začali přebírat brankáři. Adam Lysák několika fantastickými zákroky přiváděl diváky v úžas a pozadu nezůstával ani Filip Létal, který vychytal několik zajímavých šancí Znojma. Rozhodující moment přišel jednu minutu a jednu vteřinu před koncem. Brněnští hráči chybovali za vlastní brankou, k míčku se dostal Novák a posunul žabičkou do brankoviště kde číhal připravený Tomáš Kucharič a doklepl míček za záda překvapeného Létala. Hosté vzali oddechový čas a vrhli se do hry bez brankáře. Žádný z pokusů jim však vyrovnání nepřinesl a v hale tak mohla propuknout nefalšovaná radost domácích hráčů, kteří náležitě oslavili zaslouženou výhru nejen v zápase, ale i v celé sérii.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl zvolen Adam Lysák, který na domácí palubovce vychytal obě výhry v sérii a úspěšnost zásahů vyšponoval na neuvěřitelných 89% s průměrem 3 obdržených branek na zápas.

Hvězdou zápasu za hosty byl vyhlášen ex-znojemský hráč Jakub Procházka, který byl u podepsán u obou branek hostů.

Znojemští se svého soupeře dozví ve středu během výběru soupeřů. Čtvrtfinálovou sérii budou zahajovat na půdě soupeře v sobotu 2.3. na půdě Kladna, Bulldogs, Ústí nebo Otrokovic.