Související zápasy

Florbal Znojmo

Série předkola je po víkendu vyrovnaná. O postupu do čtvrtfinále rozhodne úterní duel!

Dramatická utkání nabídla o víkendu série předkola play-off mezi znojemskými Laufeny a Hattrickem Brno. Oba týmy dokázali využít výhody domácí palubovky a o osudu série tak rozhodne úterní duel na půdě Znojma.

V sobotním duelu otevřel skóre před koncem první třetiny František Blažek, který zužitkoval dobré postavení na brankovišti a dorazil střelu Vavřiny. Brňané vyrovnali zkraje druhé části, kdy podobným způsobem jako Blažek skóroval David. Dobře bránící domácí se do vedení dostali po povedeném brejku a druhé trefě Blažka. Na tu ale opět dokázal reagovat hostující Brom a v půlce zápasu tak bylo skóre vyrovnané 2:2.

Znojmo do vedení dostal dalekonosnou střelou kapitán Martin Ďuriška, na kterého ve třetí třetině navázal podobným projektilem David Sedláček a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hosté snížili náskok domácích v přesilové hře po faulu Ďurišky, když po krosové přihrávce uklízel do prázdné branky podruhé v zápase Brom. V 50. minutě pak po další chybě hostů utekl obraně Jan Novák a nekompromisní střelou do šibenice posunul Laufeny blíže k výhře. Hattrick v závěru zariskoval hrou bez brankáře a byl náležitě potrestán. Martin Vavřina ustál tvrdý souboj a vsítil šestý gól domácích. Kosmetická korekce z hole Jonáše Kůry už na výsledku zápasu nic nezměnila a domácí tak díky výbornému výkonu celého týmu i brankáře Adama Lysáka mohli slavit první bod v sérii.

Nedělní klání zahájil Hattrick o poznání lépe a na znojemské vyrukoval výrazně zlepšenou hrou. Výsledkem bylo vypracované třígólové vedení, které svými trefami během první třetiny zařídil Halama, Brom a Jiříček. Za hostující Znojmo dokázal těsně před přestávkou zareagovat Jan Novák a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro domácí.

Druhé třetina přinesla Znojmu několik přesilových her, včetně přesilovky 5 na 3. Ani jedinou však nedokázali svěřenci trenérů Rady a Číhala dotáhnout ke gólovému vyústění, a tak si na gól museli diváci počkat až do 38. minuty, kdy Novák svým druhým zásahem dostal Znojmo na dostřel. Bohužel jen 8 vteřin stačilo domácím na reakci, kterou prudkou střelou nad nohu Pechury obstaral kapitán Hattricku a ex-znojemský hráč Jakub Procházka. Když znojemští nepotrestali ani vyloučení Kůry na začátku třetí třetiny a sami pak museli odbránit oslabení po faulu Ďurišky, nezbývalo na obrat už mnoho času. Naději vykřesal v 55. minutě nádhernou střelou Petr Mašek. Ten samý hráč mohl o chvíli později i vyrovnat, v cestě mu však stála branková konstrukce. Úspěšná nebyla ani závěrečná hra Znojma bez brankáře, ve které na konečných 5:3 pro Hattrick upravil Malec.

Série se tak za stavu 1:1 vrací k rozhodujícímu utkání do Znojma. Zápas začíná v úterý 27.2. ve 20:00 ve sportovní hale. Srdečně zveme všechny fanoušky, aby přišly domácí borce podpořit!