Související zápasy

Florbal Znojmo

Dramatické utkání se šťastnějším koncem pro Ústí. A-tým před největší návštěvou sezony podlehl Ústí a sezona pro něj končí

Strhující utkání měli fanoušci možnost vidět při pátečním večeru ve znojemské sportovní hale. Laufeni předvedli před největší návštěvou sezony bojovný výkon, umocněný hlasitou podporou fanklubu znojemských Orlů a skupiny Okurkářů, který však na vítězství nakonec nestačil. Ústí dokázalo udržet hubených náskok 4:3 a společně s vítězstvím si ze Znojma odváží i vstupenku do semifinále.

Severočeši vstoupili do utkání lépe a ve 4. minutě je po hezké kombinaci poslal do vedení Horn. Znojemští měli možnost vyrovnat při přesilové hře po faulu Krupici, bohužel největší rozruch způsobilo pouze břevno domácího kapitána Ďurišky. Do konce třetiny oba týmy trpělivě držely balon bez vážnějšího ohrožení branky a do šaten tak s jednogólovým náskokem odcházelo Ústí.

Zkraje druhé třetiny mohli hosté odskočit v přesilové hře po faulu Bajka, ale svou možnost využít nedokázali. Na druhé straně ale krátce po polovině utkání udeřili poprvé domácí. Všech 353 diváků zvedl ze sedaček ve 34. minutě Tomáš Světlík, který dělovkou propálil Hraběho a zařídil vyrovnání. Ústí však zareagovalo prakticky okamžitě a využilo ojedinělou chybu v domácí rozehrávce. Vondruška získal míček na polovině hřiště a v samostatném úniku nezaváhal – 1:2. Před koncem třetiny ještě po faulech na obou stranách využil prostoru na hřišti přesně načasovanou přihrávkou Novák a jeho nabídku uklidil na zadní tyči Tomáš Kucharič. Do třetí třetiny tak oba týmy odcházely za stavu 2:2.

Vyrovnaný stav nevydržel dlouho zásluhou hostujícího Kolstrunka, který se po 40 sekundách hry nejlépe zorientoval v brankovišti a dorazil volný míček za Pechurova záda. Ještě krušnější chvíle přišly pro domácí ve 44. minutě, kdy po faulech Světlíka a Blažka museli skoro minutu ubránit oslabení třech proti pěti. Domácí trojice s vypjetím všech sil udržela skóre beze změny a byla za to mohutně skandujícími diváky náležitě oceněna. Čas pro domácí neúprosně ubíhal a ti tak byli nuceni pomalu otvírat skulinky v defenzivě. Jednu takovou využil při rychlém brejku Kužel, který zužitkoval rychlý výhoz svého brankáře a trefil přesně nad nohu Pechury – 2:4. Tlak domácích zbrzdil v 54. minutě faul Kuchariče, který ale Ústí také potrestat nedokázalo a tak mohli domácí vrhnout poslední zbytky sil do snahy o vyrovnání. V 58. minutě využil prostor na středu Petr Mašek a stáhl náskok hostů na jediný gól. Závěrečný tlak kulminoval a Znojmo zůstalo jen kousíček od vyrovnání, když jeden z posledních pokusů domácích skončil jen na břevně hostující branky. Ústí dokázalo ubránit nejtěsnější vedení a mohlo se radovat z vítězství 4:3 a celkově pak z výhry 3:0 na zápasy v celé sérii.

A-tým tak sezonu ukončil na konečném 8. místě, když se po skvělém úvodu držel dlouho v TOP6 a dokázal dvakrát porazit aktuální semifinalisty z Kladna a Otrokovic. Do předkola je nakonec poslaly prohry s týmy ze stejných nebo nižších pater tabulky, jako jsou Budějovice, Letka nebo Plzeň. Kanadské bodování stejně jako tabulku střelců ovládl v týmu Petr Mašek (v součtu se zápasy play off nastřílel 34 branek a celkově si připsal 46 kanadských bodů).