Florbal Znojmo
ZnojmoFbC Plzeň
14:8(4:2,5:3,5:3)
so 6. 1. 2024 15:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 20. kolo

Divoká přestřelka ve prospěch Laufenů! Muži si na startu nového roku poradili s Plzní!

Divoké utkání plné branek a emocí se při sobotním odpoledni odehrálo ve znojemské sportovní hale. Domácí Laufeni, oslabení o absentující tahouny Vavřinu a Kuchariče, si v prvním novoročním zápase poradili se soupeřem s Plzně a berou zaslouženě 3 body.

Utkání hned zkraje odstartovalo výhodou pro hosty, kteří po faulu Maška mohli otevřít skóre v přesilové hře. Zábran však pálil pouze do tyče a tak se po pár minutách dostali ke slovu domácí. Tři rychlé góly ve dvou minutách posunuli domácí rychle do vedení – prosadil se dvakrát Tomáš Světlík a poprvé v zápase Petr Mašek. Plzeňští dokázali během následujících čtyř minut snížit po zásazích Zábrana a Tomáška, avšak poslední slovo si v první třetině domácí mladík Vítek Marušík a poslal oba týmy do kabin za stavu 4:2 pro domácí.

Gólový festival pokračoval hned zkraje třetiny druhé. V laufu hrající domácí bavili fanoušky skvělými kombinačními akcemi a dvě z nich během 23. minuty uklidili do brány podruhé Mašek a po něm i Jan Novák. Plzeň se opět lehce dotáhla po brance Zábrana, ale další silnou pasáž ve 25. minutě ozdobili dvěma góly František Blažek a potřetí v zápase i Petr Mašek, jež se 26. brankou v sezoně znovu dostal do čela kanonýrů celé soutěže. Hosté reagovali oddechovým časem a výměnou brankáře. Ve 31. minutě dostala také po faulu Paláška možnost další přesilové hry. Sehráli ji však nedbale a domácí ji nemilosrdně potrestali, když v úniku dva na nikoho měli Mašek s Novákem dostatek času si míček několikrát vyměnit a do prázdné branky zvýšit náskok Znojma už na 9:3. Kdo by si myslel, že zápas se bude od tohoto stavu jen dohrávat, byl rychle vyveden z omylu. Plzeň se dvěma výstavními brankami Šika a Mentbergera dostala na rozdíl čtyř branek a do poslední části šli západočeši odhodlaní v honbě za vyrovnáním pokračovat.

Čtyřgólový náskok mohl domácí borce lehce ukolébat, čehož Plzeň velmi rychle využila. Po laciných chybách v defenzivě se nejprve prosadil hostující Němeček, na nějž po třech minutách hry navázal druhýhem hattrickem zápasu Zábran a rázem to bylo jen o dva góly – 9:7. Oddechový čas si vybrali v tuto chvíli i trenéři Rada s Číhalem a snažili se svůj tým rychle vrátit do zápasu. Klid na hokejky pak v 50. minutě vrátil domácím přesně umístěnou střelou kapitán Martin Ďuriška a určitě tím obohatil i týmovou kasu – 10:7. Emotivní pasáž se čtyřmi vyloučeními během 3 minut žádné branky nepřinesla, a tak se slova chopil až v 54. minutě David Přibil, který hezkou individuální akcí dostal domácí zpět do čtyřbrankového vedení. Plzeň korigovala druhým zásahem Mentbergera, následně však při hře bez brankáře inkasovala ještě 3 branky, když se postupně trefil Novák, pátou trefu zapsal Mašek a skóre na 14:8 uzavřel Ďuriška.

Nejlepším hráčem na domácích byl vyhlášen autor pěti branek a celkově šestibodový Petr Mašek. Za hosty se nejlepším hráčem stal také autor hattricku a dvou asistencí Václav Zábran.

Laufeni se nadále drží v souboji o první šestku, kdy v tabulce aktuálně okupují 5. příčku s jednobodovým náskokem na Gullivers Brno, kteří však mají zápas k dobru.

Příští zápas sehrají muži v neděli 14.1. od 16:30 na půdě Českých Budějovic.