ZnojmoFbC HK
3:5(1:0,0:1,2:4)
so 9. 12. 2023 19:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 18. kolo

A-tým doma ztratil body v posledních vteřinách a podlehl Hradci 3:5

Dramatické utkání doslova do poslední vteřiny svedli v sobotu znojemští hráči se soupeřem z Hradce Králové. Přetahovaná, ve které hráli největší roli oba brankáři, vyšla lépe soupeři, který si ze Znojma odvezl všechny body po vítězství 5:3.

Laufeny v sobotu rozhodně nečekala jednoduchá práce, i když tabulkově byly výše postaveným týmem. Hradec vyzbrojený množstvím hráčů s extraligovými zkušenostmi a navrch s reprezentantem Jurcem v bráně ukazoval od prvních minut, že bude nebezpečný a obrana domácích se musela mít od začátku na pozoru. V brance Znojma nastoupil tentokrát Adam Lysák a svým výkonem držel akcie domácích vysoko, když několikrát zneškodnil vyložené šance hostů. Jurco na druhé straně předváděl očekávanou jistotu, přesto kapituloval jako první. Petr Mašek si narazil s Ďuriškou a střelou pod ruku poslal domácí do vedení, které vydrželo až do první pauzy.

Druhou část začal opět aktivněji Hradec a odměnou jim byl i vyrovnávací gól, který vsítil ve velké formě hrající Velc. Zbytek druhé hrací části byl festival fantastických zákroků brankářů. Lysák v domácí brance se několikrát vytáhl proti téměř jistým gólům. Jurco na druhé straně pak s jistotou zneškodnil samostatný únik Nováka. Vyrovnaný stav po 40 minutách hry tak do závěrečné pasáže sliboval velké drama.

Misky vah v poslední části převážil na stranu Hradce ve 46. minutě Kourek, který po kombinaci s Fousem využil chybu v rozehrávce domácích. Minutu na to ale zvládli domácí po akci celé druhé formace vyrovnat, když Kucharič vyslal do šance Martina Vavřinu a ten zatloukl míček nechytatelně pod břevno. Tentýž hráč byl v 54. minutě po přinejmenším sporném faulu odkázán na trestnou lavici a tuto šanci si hosté nenechali ujít. Po 14 vteřinách přesilovky se dostal míček k Velcovi a ten nechytatelnou střelou k tyči překonal skvělého Lysáka. Znojemští neskládali zbraně a vrhli všechnu síli do snahy o vyrovnání. Na konci 59. minuty sáhli ke hře bez golmana a tato disciplína se jim v letošní sezoně skvěle daří. Ďuriška z vrcholu formace poslal štiplavou střelu, kterou Jurco vyrazil jen k Janu Novákovi a ten rozjásal halu vyrovnávacím gólem. Diváci v hale, které v průběhu zápasu doplnil i fanclub hokejových Orlů se již chystali na prodloužení. Všechny přítomné ale 11 vteřin před koncem zmrazil rychlý protiútok hostů a zakončení Gregora – 3:4. Opaření domácí ještě zkusili hru v 6, tu však ještě vteřinu před koncem potrestal Koubek a stanovil konečný výsledek zápasu na 3:5 z pohledu domácích.

Hvězdy zápasu nebylo v tomto utkání těžké najít. Za domácí se jí stal po výborném výkonu Adam Lysák. Za hosty se stal hvězdou zápasu po neméně vydařeném výkonu Tomáš Jurco.

Kalendářní rok ukončí Laufeni výjezdem do dalekého Ústí nad Labem. Zápas se odehraje v sobotu 16.12. od 20 hodin.