Související zápasy

Florbal Znojmo

Rozhodující série je tu, ženy v baráži o extraligu změří síly s pražským FAT PIPE Tigers Start98!

Ženy TJ Znojmo LAUFEN CZ zakončily základní část ČEZ Extraligy žen na posledním, 11. místě. Což je poslalo společně s brněnskými Židenicemi a Třincem do bojů play-down. V této nadstavbové části se celky utkaly 4x každý s každým. Znojemským ženám se podařilo z 8 pokusů zvítězit pouze jednou, a tak se ziskem 2 bodů obsadili v minitabulce poslední příčku.

Nyní je ovšem všechno výše zmíněné pouze historií a na LAUFENKY čeká rozhodující série s pražským celkem FAT PIPE Tigers Start98, která rozhodne o tom, kdo si zajistí právo startu v nejvyšší ženské florbalové soutěži i pro příští ligový ročník.

Znojemské ženy budou v baráži jistě spoléhat na klíčové opory týmu, mezi které patří brankářka Veronika Šplíchalová, která má v letošní sezóně extraligy na svém kontě již 1389 odchytaných minut, což je v přepočtu těžko uvěřitelných 23 zápasů. Dále také kapitánka týmu Eva Smutná, či útočnice Marie Bartušková, nebo play-downová střelkyně Petra Václavková. Velký otazník visí nad startem nejproduktivnější znojemské hráčky základní části Báry Procházkové, kterou trápí zranění.

Pražský celek se naopak bude spoléhat především na talentovanou Emílii Skalíkovou, která nasbírala již 58 kanadských bodů, a také na zahraniční hráčku Mayyu Litorovou, která doposud zapsala 52 kanadských bodů. V brankovišti Startu jasně vládne Eliška Držíková, která odchytala již 1700 minut.

Série hraná na 3 vítězná utkání odstartuje již tento víkend na znojemské palubovce, oba celky se nejprve střetnou v sobotu od 20:00 a následně i v neděli od 17:00. O týden později se odehraje 3. a případné 4. utkání série na půdě celku z hlavního města. Pokud by ani tyto čtyři utkání o vítězi nerozhodly, přijde na řadu ultimátní 5. zápas ve sváteční den 1. května ve Znojmě!

Přijďte podpořit naše ženy v cestě za udržením extraligové příslušnosti!