Související zápasy

Florbal Znojmo

Bárážová série žen se přesouvá do Prahy za nerozhodného stavu

Barážová série o udržení extraligy žen proti pražskému Startu, hraná na 3 vítězná utkání, odstartovala o uplynulém víkendu na znojemské palubovce. Sobotní zápas dopadl lépe pro domácí LAUFENKY netradičně divokým výsledkem 11:10. Neděle už tak šťastná nebyla, Start vyhrál 5:3 a srovnal tak stav série na 1:1.

Sobotní utkání bylo velmi divácky atraktivní, bylo k vidění neuvěřitelných 21 branek. V první třetině se prosadila Dibelková a Nečasová, ale pražský sok skóroval dokonce 3x, a tak se do šaten odcházelo za nepříznivého stavu 2:3. Druhá perioda nabídla 8 branek, za Znojmo se postupně prosadily Tesaříková, Brančová, Reischlová a Bartušková, ale ani to nestačilo a na konci druhé části svítilo na světelné tabuli skóre 7:6 ve prospěch pražského celku. S tím se ale domácí nesmířily... Ve třetí třetině po trefách Smutné, Tesaříkové a Bartuškové to bylo v 50. minutě 10:10. Slovo si poté vzala Bára Procházková, která se vrátila po zranění a vstřelila jedenáctý, a také rozhodující gól. Start to ještě zkoušel ve hře bez brankářky, ale marně a LAUFENKY se tak mohly radovat z prvního bodu v sérii. V bráně si odbyla svou brankářskou premiéru v A-týmu žen Pavlína Nováková.

V neděli se v 17:00 začlo opět od nuly, začlo druhé utkání barážové série. Bylo vidět, že oba týmy hrají od začátku opatrně.  Byl to právě Start, který se jako první prosadil, a to hned dvakrát a první dvacetiminutovku tak ovládl poměrem 2:0. Hned v úvodu druhé třetiny Start ještě navýšil skóre a odskočil už na 3:0... Ovšem LAUFENKY nesložily zbraně a ve 35. minutě snížily, když Procházková našla před branou Bartuškovou a ta dala gól na 1:3. Během pár vteřin, ale odpověděla Lytorova a Start opět odskočil na rozdíl tří branek. Na konci druhé periody střelou z velkého brankoviště vykřesala naději pro Znojmo ještě Šmahelová. Ve třetí třetině se Startu podařila vstřelit ještě jedna branka a bylo rozhodnuto. Cihlářová sice ještě upravila skóre Znojma, ale to už nepomohlo a Start tak srovnal sérii na 1:1.

V krátkém rozhovoru, jsem vyzpovídali hráčku žen Elišku Tesaříkovou.

Ahoj Eliško, jak hodnotíš domácí víkendovou sérii se Startem?

"Ahoj, víkendová série byla opravdu napínavá. Jelikož jsme sobotní přestřelku vyhrály, tak se od nás očekávalo, že vyhrajeme i ten nedělní, ale bohužel se to nepovedlo. Podepsala se na nás únava ze soboty a taky si myslím, že jsem to vcelku podcenily."

Co čekáš od zápasů v Praze?

"Od těchto dvou zápasů očekávám, že to bude hodně náročné, protože budeme v oslabené sestavě. Start nás bude chtít určitě porazit, protože vědí, že to jde. Nám bude stačit, když budeme hrát jak v sobotu, tak jak umíme, držet tempo a trefovat bránu."