Spolupráce mezi oběma kluby byla naťuknuta již minulou sezónu, ve které na znojemskou soupisku putovali mladí hráči Tatranu a měli příležitost hrát formou střídavého startu právě za znojemský celek. To vše se však událo v době, kdy zasáhl Covid a tatranští mladíci za Znojmo neodehráli ani minutu, protože byla celá sezóna předčasně ukončena.

 „Druhá klíčová spolupráce pro náš klub. Po dohodě se Zlínem je dohoda o spolupráci s Tatranem důležitým pilířem naší dlouhodobé vize. Spolupráce mezi kluby nebude fungovat jen na bázi A-týmů, ale i sdílení know-how, nebo například vzájemná účast na pořádaných eventech. Tatran je mnohonásobným mistrem ČR a po generační obměně je za ním vidět dobrá práce, tudíž je pro Znojmo ctí spolupracovat s takto věhlasným klubem,“ neskrývá radost z uzavřené spolupráce manažer Znojma Jan Šťastník.

Celou situaci ve svém vyjádření podrobněji popsal generální manažer Střešovic Jakub Menhart. „Těší mě, že se nám podařilo rozšířit portfolio partnerských oddílů právě o tým z 1. ligy. Je logické, že jsme se díky našim vazbám především skrze Milana Fridricha, Martina Pánka nebo Martina Šindeláře domluvili právě se Znojmem. Ve spolupráci vidím možné přínosy pro obě strany a bude záležet jen na nás, zda z toho dokážeme společně vytěžit maximum. Je důležité, aby spolupráce byla win-win. Proto bychom rádi pomohli Znojmu doplnit kádr o naše nadějné mladé hráče, případně i juniory nebo ve společné kooperaci vytvářet zajímavé eventy pro komunitu obou oddílů.

Za Tatran si od toho slibujeme především šanci nechat vyhrát mladé hráče a přispět tak k jejich sportovnímu rozvoji. Dále pak výše zmíněné společné akce a eventy nebo dát možnost mladým talentům, kteří budou odcházet studovat do Prahy vyzkoušet si angažmá v Tatranu.“

Nastoupí některá posila z Tatranu již do víkendového 1. kola proti pražskému Startu? Nechme se překvapit, ale Livesport Superliga začíná až o víkend později.