Na MČR v České Lípě startovalo od pátku do neděle 12 nejlepších týmů republiky složených z hráčů ve věku 35 let a výše. Týmy byly rozděleny do skupin po třech týmech, po odehrání dvou utkání ve skupině následovalo Play-Off.

Veteráni Laufenu tvořili skupinu společně s Vítkovicemi s ostříleným Lukášem Hrubým, a také s Českou Lípou, za níž hrají stále superligový hráči Slaný, Dzierža nebo Kadlec. Úvodní páteční duel obstaral souboj Znojma a Vítkovic. Laufen vlétl do turnaje jako uragán a po brankách Pavla Paláta a Petra Ostrého se brzy ujal dvoubrankového vedení. Následné polevení ale znamenalo, že Vítkovice za krátko celý duel otočily a z ničeho nic to byly ony, kdo vedl 3:2. Naštěstí se stihli veteráni z inkasovaných branek vzpamatovat a na začátku 3. třetiny otočili zápas brankami Petra Slámy a Pavla Paláta. Utkání přesto dospělo po vyrovnávací brance z hole Svobody až k nájezdům. V nich dominoval Michal Sekanina s Pavlem Palátem, který dvěma přesnými zásahy vystřelil Laufenu úvodní výhru.

Další utkání bylo na programu v sobotu dopoledne a i proti domácí České Lípě bylo k vidění pořádné drama. Tentokrát tahal za kratší konec, co se skóre týče Laufen. Štěpán Slaný vstřelil úvodní branku, na níž odpověděl David Mahr. 5 minut před koncem se ale prosadil domácí Motejzlík a Lípa vedla i podruhé. Veteráni nesložili zbraně a pokusili se o vyrovnání při hře bez brankáře. Dlouho ale nemohli najít recept a ujala se až střela Jakuba Martinka, který 2 sekundy před koncem poslal zápas do nájezdů. Následné nájezdy proměnili Jakub Martinek spolu s Pavlem Palátem a Petrem Slámou, což znamenalo, že Znojmo vyhrálo svoji skupinu a postoupilo rovnou do čtvrtfinále Play-Off!

25 hodinové volno využil tým Laufenu k načerpání sil. Čtvrtfinále bylo na programu v neděli ve 13 hodin a osud turnaje postavil před Znojmo tým Kadaně, který se na MČR prezentoval skvělými výkony. Hvězdou utkání byl jednoznačně David Mahr, který čistým hattrickem otočil průběh utkání z 0:2 na 3:2! Kadani se ještě podařilo vyrovnat, ale veteráni si finální úder schovali na závěr utkání, kdy Tomáš Bulín vstřelil vítěznou branku na 4:3 a katapultoval Znojmo do semifinále.

Medaile z MČR tak byla blíž a blíž. Do cesty se Laufenu postavil jejich soupeř ze základní skupiny – Vítkovice. Laufen byl v utkání lepším týmem a zaslouženě se dostal po gólech Petra Slámy a Pavla Paláta do dvougólového vedení. Ve 3. třetině se ale utkání zdramatizovalo a stálo za tím především velké množství vyloučení na straně Znojma. Vítkovice již čtvrtou přesilovou hru dokázali využít a Chalupa snížil na 2:1. Pytel s brankami se ale ještě rozsypal v poslední minutě, kdy nejprve opět Petr Sláma zvýšil na 3:1, ale vítkovický Lukáš Hrubý stačil ještě 14 vteřin před koncem snížit. Definitivní tečku za utkáním ale udělal ihned po buly střelou přes celé hřiště do opuštěné klece Karel Virgl. Veteráni tak postoupili do finále MČR!

Nebylo velkým překvapením, že v něm narazili na Tatran Střešovice, který to v loňské sezóně dotáhl rovněž do finále MČR. Ten měl ve svém středu legendu českého florbalu Milana Fridricha, Marka Deutsche nebo Tomáše Kafku tehdy vyhlášeného jako nejlepšího brankáře světa. Znojmo si ale šlo za svým snem a velmi obětavou hrou do obrany dělalo Tatranu velké potíže. Celé dvě třetiny diváci ve velkém finále branku neviděli. Až třetí část začal Laufen nádhernou kombinací, kdy si vyměnil míček Petr Sláma s Pavlem Palátem a prvně jmenovaný vstřelil úvodní branku finále. No a ten kdo to načal, to také ukončil. Tatran odvolal v závěru brankáře a vytvořil si velký tlak, ale Petr Sláma zpečetil znojemský titul střelou do prázdné branky! Na vítězství ve finále měli velký podíl oba muži v masce! Jakuba Veselého vystřídal v půlce utkání Michal Sekanina a oba ani jednou neinkasovali.

Znojmo tak slaví historický titul mistra republiky, o nějž se postarala v České Lípě parta bývalých hráčů a legend znojemského florbalu v kategorii veteránů!

Zde je výčet všech zlatých medailistů:

Jakub Veselý, Michal Sekanina, Petr Sláma, David Mahr, Pavel Paláta, Karel Virgl, Martin Peš, Zdeněk Rada, Marek Krpoun, Martin Vlasák, Petr Ostrý, Tomáš Janků, Pavel Sláma, Jakub Martinek, Tomáš Bulín, Alan Juříček, Ondřej Mikeš.