I páteční zápas byl od začátku v režii Laufenu a spíše se čekalo, kdy vsítí úvodní branku. Ta přišla v 6. minutě z hole Evy Nečasové, na kterou brzy navázala Reischlová a Dibelková. Znojmo si tak v 1. třetině vytvořilo bezpečný náskok 3:0.

Ve 2. třetině se domácí hráčky začaly trápit v koncovce a soupeř dokázal během přesilové hry snížit na 1:3. Netrvalo však dlouho a domácím byla nabídnut rovněž přesilová hra, kterou zužitkovala Kobylíková – 4:1. Do druhé přestávky se pak stihla prosadit ještě Pelánová a o vítězi bylo téměř rozhodnuto.

Ve 3. třetině Laufen kontroloval hru a téměř stovce diváků nabídl ještě jednu branku z hole Kovářové. Znojmo si tak připsalo další 3 body do tabulky a nyní v sobotu se střetne s Přerovem podruhé v krátkém sledu. V neděli pak ženy přivítají silné Aligátorky. Obě utkání začínají v 17 hodin.

Po zápase jsme požádali o rozhovor oporu týmu Danielu Cihlářovou.

Ahoj. V pátečním zápase jste si připsaly další 3 body do tabulky, jak jsi ten zápas viděla ze svého pohledu?

Zápas jsme rozehrály ve velmi vysokém tempu a soupeři jsme téměř nepůjčily míček. Časem nám začaly docházet síly z hlediska psychické i fyzické stránky díky neproměňování šanci. Ale zápas jsme dotáhli do vítězného konce, za který jsme rádi.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?

Dosavadní průběh sezóny hodnotím ze zápasového hlediska určitě kladně, protože se držíme v tabulce vysoko.

Máte za sebou přesně polovinu sezóny. Je pro tebe 2. místo v tabulce velkým překvapením?

Troufnu si říct, že je to překvapení pro každou z nás, přece jenom jsme nováčkem 1. ligy. Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že budeme v polovině sezóny na 2. místě v tabulce, smály bychom se.

Který zápas ti zatím utkvěl nejvíc v paměti?

Zápas, na který budu dlouho vzpomínat, byl zápas proti Aligátorkám (pozn. redakce - Znojmo zvítězilo 4:1). Obrovská touha po vítězství nás dovedla do vítězného konce a my si tak zápas neskutečně užily.

Nacházíš se v TOP 20 kanadského bodování soutěže a máš více jak bod na zápas, to není špatný viď?

Upřímně ani nevím, že se nacházím mezi prvními 20 ve statistikách. Je to fajn, ale vždy to muže být lepší.

V čem vidíš hlavní sílu týmu, který zatím svými výkony tak překvapuje?

Jednoznačně to je touha po vítězství. Často jsme hráli proti týmům, které jsou zkušenější a technicky vyspělejší, ale i tak jsme je dokázaly přehrát.

Jak vnímá zápasy tvoje rodina? Máš doma velkou podporu?

Rodina vnímá zápasy pozitivně, sledují tabulku, on-line přenosy i živé video když zrovna je. Doma mám podporu velkou, rodiče jezdí na každý domácí zápas a občas i na výjezd třeba do Jihlavy. A za to jim moc děkuji.

Máš nějaké osobní přání do zbytku sezóny?

Moje osobní přání je, aby se už nikdo nezranil a všechny zraněné holky se co nejdříve vrátily na hřiště.