Svižnější nástup do zápasu předvedly Dačice, které se ve 4. minutě ujaly vedení 1:0. V následných minutách ale Laufen potvrzoval roli favorita, zatlačil domácí do defenzívy a po střele Veroniky Filákové z dálky vyrovnal na 1:1. Po akci té stejné hráčky navíc ve 12. minutě přidala další branku Nela Houšťová a Znojmo poprvé vedlo – 1:2. Do konce třetiny si pak hostující hráčky vytvořily nespočet šancí na to, navýšit skóre do klidnějšího stavu, ale to se jim bohužel nepodařilo.

Ve druhém dějství dostalo Znojmo hned zkraje možnost v podobě přesilové hry. S tou parádně naložila kapitánka Eva Smutná a zvýšila už na 1:3. V té chvíli to vypadalo, že favorit přidá další branky a o vítězi bude rozhodnuto, to se však nestalo!

Na nevyužité šance Laufen málem doplatil ve 3. třetině. Sympaticky a aktivně hrající Dačice hned po druhé přestávce snížily na 2:3 a v 54. minutě se jim podařilo senzačně vyrovnat na 3:3! Hráčky Laufenu však nepropadly panice a nakonec se jim povedlo dotáhnout utkání do vítězného konce, když v 58. minutě trefila parádně z dálky Eva Smutná vítězný gól na 3:4. Na konci pak ještě poslední závar vyřešila v brankovišti Veronika Šplíchalová a ženy si tak do tabulky připsaly další 3 body.

Hned tento čtvrtek je čeká dohrávka 1. kola na půdě Přerova! Doma se ženy poprvé představí až 1. a 2. října.

TJ Centropen Dačice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 4. Aneta Lisová, 41. Adéla Lélyová, 54. Adéla Lélyová - 8. Veronika Filáková, 12. Nela Houšťová, 22. Eva Smutná, 58. Eva Smutná. Diváci: 33.

On-line: ZDE

Komentář trenéra Vacušky (Dačice): Dnes byl k vidění super zápas. Oba týmy hrály ve velkém nasazení, stejně tak si oba týmy vytvořily množství šancí ke skórování. Nás bohužel občas pozlobilo zpracování či horší kontrola balonku, ale i přesto jsme mohli zápas i vyhrát. Děkuju holkám, jak utkání odmakaly, ačkoliv je trápí spousta zranění. Jsem na ně pyšný. Znojmu gratuluji k výhře a děkuji za super zápas, fanouškům obou družstev za krásnou atmosféru a všem přeji šťastnou cestu domů. Těšíme se na další zápasy!

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): Vyválčené tři body. Dnešní zápas ovlivnila naše bolístka, a to jsou tradičně neproměněné šance, z pohodového zápasu byla válka až do konce. Někdy je to špatně řešené, někdy je to smůla, když trefíme minimálně 4 tyčky. Holkám ale děkuji, že bojovaly o plný počet bodů až do konce a nakonec jsme to zvládli. Soupeři vzdávám holt za to, jak rychle dělá pokroky. Děkujeme divákům.“