Utkání nové sezóny bylo ve spoustě ohledech podobné, ale především bylo hodně vyrovnané a na obou stranách fungovaly pevné obrany. Ve 4. minutě však vyzrála na obranu domácích Eva Smutná, od níž všichni čekali střelu, ale ona posunula míček na volnou Báru Procházkovou, která otevřela brankový účet celé sezóny. V 1. třetina byla k vidění ještě 90 sekund krátká, ale za to divoká pasáž hry. V ní dostalo Znojmo nejprve možnost přesilové hry, ale chybovalo a Aligátorky z trestného střílení vyrovnaly. Ještě v přesilové hře však vrátila ženám vedení Eva Smutná. Vedení ale vydrželo pouhou minutu a domácí hráčky znovu srovnaly – 2:2.

V prostřední části se poprvé a naposledy dostaly do vedení domácí florbalistky. S odpovědí ale přispěchala okamžitě Daniela Cihlářová a začínalo se opět od nuly. Ženy působily nejjistěji ve 3. třetině a na celkovém výsledku to bylo znát. Vítěznou branku vstřelila už ve 43. minutě Marie Bartušková a pojistku na 5:3 zasadila soupeři Marie Pelánová. Ženám tak vstup do sezóny vyšel a další utkání hrají hned tuto sobotu v Dolní Cerekvi proti nováčkovi z Dačic. Doma se poprvé představí 1. října!

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena autorka vítězné branky Marie Bartušková, kterou jsme požádali o krátký rozhovor.

Ahoj Májo, do sezóny jste vstoupily vítězně, jsi s výkonem celého týmu spokojená?

Ahoj, s výkonem celého týmu jsem velice spokojena, hlavně mě překvapily holky, co k nám přišly z dorostenek, dokázaly zapadnout mezi nás a ukázaly, že se na ně ve hře můžeme spolehnout.

V zápase jsi trefila parádně vítězný gól. Můžeš nám tento moment popsat?

Na tento moment budu vzpomínat dlouho. Vím, že jsem chtěla poslat nahrávku na Evču Smutnou, ale protihráčka mě tuhle cestu zavřela. Mě tak zbyla jen možnost obtočit se kolem protihráčky a vystřelit na bránu. Prvně jsem si neuvědomila, že jsem to fakt udělala, jak ví moje spoluhráčky, tak moc takové věci nedělám (úsměv).

Našla bys přeci jen nějaké výhrady k výkonu mužstva?

Jen nějaké maličkosti jako je třeba důraz na brankovišti. Také bychom měly více proměňovat gólové šance, tím se trápíme snad už od dorostenek. V zápase taky hodně faulujeme, to bychom taky měly rozhodně zlepšit.

Nyní vás čekají Dačice a Přerov. S čím do těchto zápasů půjdete?

Do každého zápasu chodíme s respektem k soupeři. Tyhle dva zápasy budou patřit k těm, které bychom měly zvládnout, žádný zápas ale nemůžeme podcenit. Nejspíše budeme tým, který bude tvořit hru, já osobně tyhle zápasy moc nemusím.


Aligators Šitbořice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 11. Iva Váňová, 12. Jolana Peterková, 28. Tereza Lengálová - 5. Bára Procházková, 11. Eva Smutná, 29. Daniela Cihlářová, 43. Marie Bartušková, 53. Marie Pelánová.

On-line: ZDE

Komentář trenéra Dolíhala (Aligators): „Výborný zápas za nás. Bohužel pár obraných chybek soupeř perfektně trestal a zaslouženě vyhrál. Ale za mě pozitivní zápas, holky předvedly bojovnost a sílu. V obraně zodpovědně, v útoku kreativně. Je začátek sezóny, takže chybky vypilujeme a ve zbytku sezóny nás čekají skvělá utkání. Gratulujeme soupeři k zasloužené výhře a přejeme hodně štěstí v dalších kolech.“

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): „První zápas sezóny, možná trochu nervozity, kdy nám to moc nelepilo a bylo tam dost technických chyb. Jinak klasický zápas s nepříjemnými Aligátorkami. Nám fungovala dobře obrana v čele s brankářkou. Dopředu jsme působili nebezpečněji a zejména ve 3. třetině jsem měl pocit, že máme zápas pod kontrolou, právě tato část zápasu rozhodla. Chválím celý tým a máme radost, že jsme do sezóny vstoupili tříbodově.“