Od začátku zápasu diktovalo tempo Znojmo a zamklo svého soupeře na jeho obranné polovině, což se brzy projevilo i na skóre. V 6. minutě si našla odražený míček Bartušková a otevřela skóre utkání. Jen o pár okamžiků později si z pravého mantinelu vyběhla Cihlářová a mířila přesně k bližší tyči – 0:2. Následné dobývání soupeřovi branky trvalo do 14. minuty, kdy přišly další dva slepené góly Laufenu. Nejprve se prosadila Pelánová a po krásné akci Smutné zakončovala z prvního doteku Nesnídalová – 0:4. Ojedinělé šance Havířova zlikvidovala Krulová, a tak Znojmo odešlo na přestávku s náskokem čtyř branek.

Ve druhé třetině pokračovalo utkání ve stejné režii. Znojmo hrálo aktivně a drželo míček na svých hokejkách a hned ve 22. minutě zvýšila po úniku z levé strany Dibelková – 0:5. Stejná hráčka se ve 34. minutě radovala z gólu podruhé, ale po tomto zásahu o sobě daly vědět poprvé také domácí hráčky, které z hole Kučerové snížily na 1:6. Tečku za utkáním ale udělala ve 36. minutě znovu Bartušková.

Ve 3. části uvadlo tempo hráček obou týmů a utkání se za rozhodnutého stavu spíše dohrávalo. Znojmo tak drží i díky jednomu odehranému zápasu navíc proti Třinci stále 1. místo v tabulce.

Nyní ale čeká ženy náročný zápas v Jihlavě, která se v tabulce drží na 4. pozici. V posledním hraném utkání navíc zvítězila na půdě Hradce, ze které znojemské florbalistky odjely s prázdnou. Oba soupeři se střetli v srpnu v rámci Poháru Českého florbalu a tehdy se z výhry 5:2 radovalo Znojmo. Zápas 8. kola je na programu v sobotu v 18 hodin.

7. kolo: Torpedo Havířov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:7 (0:4, 1:3, 0:0)

Branky: 35. Barbora Kučerová - 6. Marie Bartušková, 7. Daniela Cihlářová, 14. Marie Pelánová, 15. Eliška Nesnídalová, 22. Soňa Dibelková, 34. Soňa Dibelková, 36. Marie Bartušková. Diváci: 25.

Online: ZDE

Komentář trenéra Martinka: „Jsme rádi za tři body. První půle utkání rozhodla o celém průběhu, kdy jsme na hřišti jasně dominovali. Poté nám za rozhodnutého stavu spadlo tempo a utkání se spíše dohrávalo, což je škoda. Soupeř hrozil hlavně z brejků, které jsme si v poslední třetině pohlídali. Děkujeme soupeři.“

Rozpis 8. a 9. kola 1. ligy žen:                                                       

EAV SK Jihlava – TJ Znojmo LAUFEN CZ (30. října v 18:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Přerov (6. listopadu v 16:00)