V prvním utkání je čekal dosud neznámý soupeř v podobě Jindřichova Hradce. Ženy si proti druholigovému soupeři s chutí zastřílely a utkání poměrem 10:1 jasně ovládly. Ve druhém sobotním utkání se jim do cesty postavil kvalitnější soupeř a zároveň jejich sok z 1. ligy Jihlava. Ta znojemské v úvodu zaskočila dobrým pohybem a vybudovala si vedení 2:0. Znojmo však dokázalo po první přestávce reagovat, přidat na tempu, a to neslo své ovoce. Ve druhé třetině se na soupeře ženy dotáhly a v poslední části jej dorazily třemi brankami na 5:2.

V neděli je čekala stejná porce dvou utkání. V tom prvním měly ženy problém se vyrovnat s fyzickou hrou Soběslavi a hned dvakrát ztrácely na soupeře dvě branky, ale vždy dokázaly zabrat a utkání srovnat. Po vyrovnání na 5:5 přišel velký tlak znojemských hráček, ale vítězná trefa bohužel nepřišla. Se soupeřem ze západní skupiny 1. ligy se tak rozešly smírně. Poslední zápas skupiny byl zároveň zápasem o 1. místo. Znojmu ale stál v cestě extraligový tým Bulldogs Brno. Míček měly více na hokejkách brněnské hráčky, ale Znojmo výborně bránilo a dokonce se dočkalo první branky. Na tu však našly Buldočky odpověď ještě do přestávky a v dalším průběhu utkání přidaly další dvě branky. Zbytek znojemských šancí zůstal nevyužit, a tak skončily ženy po porážce 1:3 na sympatickém 2. místě skupiny 1. kola Poháru Českého florbalu žen.

Ve 2. kole zajíždí ženy 28. září na půdu Hattricku Brno. Ještě předtím však sehrají úvodní 4. kola v historicky 1. sezóně v 1. lize žen!

O dojmech z poháru, ale také z přípravy na sezónu se s námi podělila kapitánka žen Eliška Willmannová.

Ahoj, tým si tě zvolil za kapitánku. Co pro tebe tento fakt znamená?

Znamená to pro mě hodně. Cítím, že mi tým opravdu věří, z čehož mám velikou radost. Ale zároveň mám trochu obavy z odpovědnosti, protože by mě před pár lety rozhodně nenapadlo, že by si mě tým žen zvolil za kapitánku.

Premiéru v nové roli jsi měla na víkendovém poháru, kde jste skončili na 2. místě. Jste s tímto výsledkem spokojeni?

S druhým místem v tabulce jsme určitě spokojený. Když bych to měla porovnat s výsledky z loňského poháru, kdy jsme musely opravdu bojovat za každý bod, tak si myslím, že jsme společně ušly pořádný kus cesty.

Pohár byl poslední prověrkou před prvoligovou premiérou.  Jste na 1. ligu žen připraveny? Co od této sezóny očekáváš?

Na 1. ligu se už nějaký ten pátek poctivě připravujeme, a jestli to stačilo, se dozvíme až na hřišti.  Ale za sebe můžu říct, že se na poháru nebo i v přátelských utkáních ukázalo, že dokážeme držet krok i se silnými soupeři a tyto zápasy už několikrát skončily naší výhrou. V sezóně to bude ale samozřejmě něco jiného, takže si nechci dělat žádné přehnané vyhlídky, bude to o našich hlavách a naší připravenosti

Kvůli situaci s Covidem jsi na konci loňské sezóny nastupovala v extralize za Bulldogs Brno. Cítíš na sobě, že tě tyto těžké zápasy posunuly kupředu?

Určitě, pár měsíců v extralize mi dalo spoustu zkušeností, kterých si nesmírně vážím. Myslím, že mě ty náročné zápasy posunuly dopředu fyzicky i psychicky, takže za sebe můžu říct, že aspoň k něčemu mi byl ten Covid k dobru.

Výsledky žen v 1. kole Poháru Českého florbalu žen:

1. utkání: FK Slovan J. Hradec

    2. utkání: SK Jihlava

    3. utkání: Banes Florbal Soběslav

    4. utkání: Bulldogs Brno