Domácí Laufen předvedl skvělý nástup do utkání, kdy hned po úvodním buly dostával svého soupeře pod tlak a odměnou mu byly dvě rychlé branky. Již v první minutě trefila přesně odkrytou část branky Marie Bartušková a o další minutu později se prosadila Tereza Pokorná – 2:0. Diváci v hale toužili po dalších brankách, ale branková smršť žen se dočasně zastavila i přesto, že ženy ve svém tlaku nepolevily.

Na další branky si domácí hráčky musely počkat až do druhého dějství, kdy se v samostatném úniku ve 23. minutě nemýlila Nela Houšťová. Těsně před polovinou utkání přidala čtvrtou branku zkušená Eva Smutná přesnou ranou do vrchní poloviny branky. Další branky odepřela domácím hráčkám výborně chytající Rubešová anebo trefená branková konstrukce.

Ve 3. třetině se obraz hry nezměnil a domácí Laufen dobýval hostující svatyni. V několika nebezpečných šancích hostů však domácí tým podržela brankářka Krulová. Přeci jen se nakonec 66 přihlížejících diváků dočkalo dalších branek. V 52. minutě se prosadila Bára Procházková a na konečných 6:0 uzavřela utkání svojí druhou trefou Marie Bartušková.

K větší kanonádě brzdilo ženy velké množství neproměněných šancí, ale přesto zapisují další tři body do tabulky. Na rozdíl tří bodů se dotáhly na vedoucí Třinec a do konce základní části zbývá sehrát sedm duelů. Tým žen se i v následujících duelech bude muset obejít bez zraněné kapitánky Willmannové a Romany Bačové. Absence kanonýrky Natálie Kobylíkové bude dlouhodobějšího charakteru. Nyní zajíždí ženy do daleké Rtyně a 15. ledna se doma střetnou v ligovém šlágru proti Třinci!

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Jablonné nad Orlicí 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 1. Marie Bartušková, 3. Tereza Pokorná, 23. Nela Houšťová, 30. Eva Smutná, 52. Bára Procházková, 53. Marie Bartušková. Diváci: 66.

On-line z utkání: ZDE

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): Chválím holky za 100% nasazení po celých 60 minut. Tlak i šance jsme si dle očekávání vytvořili, ale proměnili jsme jich méně, než by tomuto zápasu slušelo. Zápas ukázal, kde nás tlačí bota. Děkujeme našim i hostujícím divákům za super kulisu a soupeři za férové utkání.

Komentář trenéra Rubeše (Jablonné): Děkujeme holkám za zápas, byl to zápas, který dopadl lépe, než se čekalo. Díky soupeři za zápas.“

Rozpis 16. a 17. kola 1. ligy žen:             

Orel Rtyně v Podkrkonoší – TJ Znojmo LAUFEN CZ (pátek 7. ledna v 19:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Intevo Třinec (sobota 15. ledna v 18:00)