Diváci si ale v pátek přišli na své a ženy protrhly střelecké trápení již v úvodu utkání. Hned do první minuty vměstnaly dvě branky, když se prosadila Nela Houšťová a Bára Procházková. Hostující florbalistky výborný nástup Laufenu ještě více utlumil a brzy přišly další branky. Energicky a s chutí hrající ženy vedly po brankách Evy Smutné a Nely Houšťové v 5. minutě již 4:0! Chuť střílet branky z žen dále vyzařovala, a tak se ještě v 1. části prosadila Adéla Spoustová, Eva Smutná, Eliška Nesnídalová a Daniela Cihlářová! Stav po první třetině zněl 8:0 pro Laufen!

Ani ve 2. třetině nepouštěly ženy svého soupeře vůbec do hry a rychlým kombinačním florbalem položily Přerov ještě více na lopatky. Ojedinělé šance hostů likvidovala s jistotou brankářka Krulová. Na další branku si však diváci museli počkat až do poloviny utkání, kdy se prosadila Marie Bartušková, čímž odstartovala další kanonádu. Hattrick po dvou dalších brankách dovršila Adéla Spoustová a prosadila se také první brankou v dresu žen Barbora Eliášová a svými dalšími brankami v zápase se prezentovaly Bára Procházková a Marie Bartušková.

Do 3. třetiny se vstupovalo za stavu 14:0, ale ženy byly odhodlané nic nevypustit. Další premiérová branka ve znojemském dresu patřila Kristýně Černé. Adéla Spoustová přidala další dvě branky a zapsala jich ten večer hned 5! Další branku přidala Eva Smutná, která stejně jako Marie Bartušková zaznamenala 7 kanadských bodů! Dobrý týmový výkon a dobré řešení ve finální fázi znamenalo vysoké vítězství žen!

Následující dvě utkání odehrají ženy v Hradci Králové a v Jihlavě. Do Vánoc je pak čeká ještě Školní utkání s Dačicemi a dohrávka s Aligátorkami. Obě utkání odehrají na domácím hřišti.

13. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Přerov 20:1 (8:0, 6:0, 6:1)

Branky: 1. Nela Houšťová, 1. Bára Procházková, 3. Eva Smutná, 5. Nela Houšťová, 11. Adéla Spoustová, 13. Eva Smutná, 16. Eliška Nesnídalová, 17. Daniela Cihlářová, 29. Marie Bartušková, 35. Bára Procházková, 36. Adéla Spoustová, 37. Barbora Eliášová, 38. Adéla Spoustová, 39. Marie Bartušková, 43. Eva Smutná, 44. Adéla Spoustová, 47. Kristýna Černá, 57. Marie Bartušková, 59. Eva Smutná, 59. Adéla Spoustová - 58. Darina Axmannová. Diváci: 82.

Hráčka utkání za tým TJ Znojmo: Marie Bartušková

Hráč utkání za tým Přerov: Božena Gaborová

Komentáře trenéra Martinka: „Dneska jsme 100% spokojeni. Posledních pár utkání nás trápila koncovka, ale dneska se to protrhlo se vším všudy. Vstřelená dvacítka v závěru byla jen třešničkou na dortu. Soupeře jsme předčili ve všech směrech a naší velkou energií nepustili vůbec do hry. Cením si dnes přístupu holek k utkání a chuť hrát celých 60 minut. Děkujeme soupeři a naším skvělým divákům za výbornou kulisu.“

Komentáře trenéra Přerova: „Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.“

Následující utkání žen:

sobota 10. prosince: IBK Hradec Králové – TJ Znojmo LAUFEN CZ (17:00)

neděle 11. prosince: EAV SK Jihlava – TJ Znojmo LAUFEN CZ (10:00)