Ženám nevyšel v utkání, ve kterém byly favoritem úvod zápasu a hned ve 4. minutě inkasovaly z ojedinělé akce. Diváci mohli sledovat převážně hru na jednu branku, ale šance domácích hráček zůstaly nevyužity. Stejný průběh měla 2. třetina, ale byly to opět Dačice, které vstřelily jedinou branku v této dvacetiminutovce. Ve 3. třetině už do toho musely ženy pořádně šlápnout, a to se jim také podařilo. Nejprve však Pelánová a Filáková nastřelily tyčky. Ujala se až střela Marie Bartuškové ve 47. minutě. To domácí hráčky nakoplo a v další minutě se po pěkné akci trefila Adéla Spoustová. Znojmo pokračovalo i nadále velkým tlakem, ale ani ty nejvyloženější šance brankami neskončily. Přeci jen to tam však padlo v 56. minutě, kdy zakončila akci domácích Bára Procházková. Ženy mohly následně vedení potvrdit, ale ve velkých šancích opět selhaly, a tak přišel trest. Dačice odvolaly brankářku a v závěru vyrovnaly na 3:3. V prodloužení branka nepadla a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich prokázal větší šikovnost hostující celek a sebral pro sebe bod navíc. Ženy si sice připsaly nečekanou ztrátu, v tabulce však i nadále drží s náskokem šesti bodů první čtyřku!

Muže čekalo utkání, které chtěli zvládnout a utnout tak sérii tří porážek v řadě. Do Znojma navíc dorazil poslední celek tabulky Aligators Klobouky. Kdo však čekal jednoznačný průběh, ten se hned v počátku utkání přesvědčil o opaku. Aktivní hosté si hned úvodu prvního dějství vybudovali dvoubrankový náskok. Ovšem první třetina byla jako na houpačce a přinesla gólové hody. K obratu Laufenu zaveleli mladíci, když snížil David Přibil, vyrovnal František Blažek a ve 12. minutě následně dokonal obrat Petr Mašek – 3:2! V první třetině to ale nebylo zdaleka vše a především od hostů, kteří také třemi brankami v řadě otočili utkání na 3:5! V dalším třetinách zlepšil Laufen obranou fázi, a to vedlo k postupnému obratu až ke třem bodům. Ve 2. třetině se Laufen prosadil třikrát z poměrně velké vzdálenosti, na obratu se podíleli svými brankami Čihal, Pánek a Štěpán Blažek. Hosté do poslední třetiny ale nesložili zbraně a dokonce se jim ve 47. minutě podařilo vyrovnat. Jenže domácí si v poslední desetiminutovce vystříleli důležité 3 body! V 53. minutě se prosadil muž zápasu Petr Čihal a výhru domácích na konci pojistil trefou do prázdné branky Petr Mašek – 8:6. A-tým tak zabral a připsal si po třech porážkách veledůležitou výhru. V tabulce je Laufen nyní na 7. místě, ale zejména pod nimi je tabulka velmi vyrovnaná.

12. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Centropen Dačice 3:4 sn (0:1, 0:1, 3:1 – 0:1)

Branky: 47. Marie Bartušková, 48. Adéla Spoustová, 56. Bára Procházková - 4. Barbora Kratochvílová, 33. Barbora Šmahelová, 59. Aneta Lisová, rozh. nájezd Aneta Lisová. Diváci: 83.

Hráčka utkání za tým TJ Znojmo: Veronika Šplíchalová

Hráč utkání za tým Dačice: Barbora Kratochvílová

Komentáře trenéra Martinka: „Asi každý, kdo dnes zápas viděl, musí říct, že jsme ho měli vyhrát. I přesto, že jsme byli po 2. třetinách mínus dvě branky, jsme věřili, že zápas otočíme, což se stalo. Ale mít celý zápas převahu a dát jen tři branky je dost málo. Zápas se dle mého názoru zlomil po našem obratu, kdy jsme soupeře položili na lopatky, ale netrefili prázdné branky, nebo nastřelili tyčky. To je to, co nás trápí několikátý zápas. Na druhou stranu musím pochválit Dačice, které tomu šli, jak říká trenér, dobrou obranou naproti. Děkuji svým hráčkám za obrat a víru. Jednoznačně musíme zapracovat na koncovce a pak budeme tyhle zápasy vyhrávat.“

Komentáře trenéra Vacušky: „Tak tenhle zápas měl všechno, tempo, bojovnost, dramatickou zápletku a skvělou diváckou kulisu, za což patří všem fanouškům velký dík. Největší díky ale patří holkám, za bojovnost a předvedený výkon. Mohli jsme se spolehnout na obranu v čele se skvělou brankářkou a také dopředu jsme uměli zahrozit. Domácí tým hrál více na balonku, ale dokázali jsme jeho útočným snahám odolávat. Hlavně ve třetí třetině při nás pak také několikrát stálo velké štěstí, ale holky mu šly dneska naproti. Závěrečné Power Play, prodloužení a nájezdy už byly jako z filmu. Ještě jednou velké díky holkám za výkon, soupeři za skvělý zápas a divákům za super atmosféru.“

14. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Aligators Klobouky 8:6 (3:5, 3:0, 2:1)

Branky: 9. David Přibil, 10. František Blažek, 12. Petr Mašek, 24. Petr Číhal, 37. Martin Pánek, 40. Štěpán Blažek, 53. Petr Číhal, 60. Petr Mašek - 2. Mikuláš Svoboda, 7. Lukáš Gregr, 13. Matyáš Zouhar, 15. Pavel Zbořil, 18. Mikuláš Svoboda, 47. Tomáš Jedlička. Diváci: 132.

Hráč utkání za tým TJ Znojmo: Petr Čihal

Hráč utkání za tým Aligators: Mikuláš Svoboda

Sestřih utkání: 

Komentáře po utkání:

Následující utkání:

Muži: sobota 19. listopadu: Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ (17:00)

Ženy: pátek 25. listopadu: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Přerov (20:00)