V sobotu přijel do Znojma tým Dobrušky, který je zkušený a nevyzpytatelný pro každého soupeře. Ženy v prvotní euforii před slušně zaplněnou halou na soupeře vlétly a první třetinu ovládly poměrem 3:1! Ve druhé třetině se hra vyrovnala a soupeř začal produkovat nepříjemnou osobní obranu. Přesto Kamila Reischlová našla skulinu v soupeřově obraně a zvýšila na 4:1. Od té chvíle ale byla aktivnějším týmem Dobruška, která snížila po nenápadné standartní situaci. Zlom v utkání se však konal za stavu 4:1, kdy Znojmo pohrdlo hned dvěma samostatnými úniky na bránu.

Po chybě v rozehrávce se v 55. minutě Dobruška dostala na dostřel – 4:3, a to bohužel nebylo vše. V 58. minutě inkasovalo Znojmo trochu nešťastný gól a muselo se prodlužovat. V nastavení se toho moc zajímavého nestalo, ale zato při nájezdech si 166 diváků přišlo na své. Po třech sériích byl stav po brance Cihlářové vyrovnaný 1:1 a nájezdy pokračovaly. Nakonec až v 9. sérii proměnila Natálie Kobylíková a přiřkla domácím bod navíc. Hrdinkou rozstřelu byla ale Veronika Šplíchalová, která vychytala hned osm z devíti pokusů Dobrušky!

Hned v neděli měly ženy na programu 6. kolo a tentokrát se postavily proti dalšímu neznámému soupeři ze Rtyně. Laufen oproti sobotní bitvě s Dobruškou ale rozsekl toto utkání mnohem dříve, když v rozmezí 8. – 10. minuty nastřílel 4 branky! Poté ženy mírně polevily a chyběl jim hlavně pohyb, proto si museli diváci na další gól počkat až do 2. třetiny, kdy na 5:0 skórovala Marie Pelánová. Znojmo mělo utkání plně ve své režii, před svou branku pouštělo svého soupeře minimálně a nakonec se dočkalo ještě dvou přesných zásahů. Ve 34. minutě zvýšila na 6:0 Procházková a v 58. minutě zpečetila výhru Kobylíková.

Ženy tak po dalším víkendu a šesti odehraných kolech stále překvapivě jako nováček drží první příčku v tabulce 1. ligy. Nyní zajíždí dvakrát ven a doma se představí 6. listopadu proti Přerovu.

5. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Dobruška 5:4 SN (3:1, 1:1, 0:2 – 1:0)

Branky: 13. Eliška Willmannová, 18. Eliška Willmannová, 20. Bára Procházková, 25. Kamila Reischlová, rozh. nájezd Natálie Kobylíková - 16. Markéta Zeisková, 37. Nikola Andršová, 55. Magdaléna Bašová, 58. Michaela Ulbrichová. Diváci: 166.

Online: Zde

Sestřih: 

Komentáře trenérů a nejlepších hráčů: 

6. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – Orel Rtyně v Podkrkonoší 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Branky: 8. Natálie Kobylíková, 9. Hana Kovářová, 10. Daniela Cihlářová, 10. Marie Pelánová, 21. Marie Pelánová, 34. Bára Procházková, 52. Natálie Kobylíková. Diváci: 95.

Online: Zde

Sestřih: 

Komentář trenéra Martinka: „Dnes jsme jednoznačně chtěli tři body. Měli jsme dobrý nástup do zápasu a vytvořili si náskok. Poté jsme polevili a k naší hře se vrátili ve 2. třetině. Zasloužená výhra, 5 bodů za víkend rozhodně bereme. Nesmíme usnout na vavřínech a dál se zlepšovat. Díky holkám za víkend, soupeři přejeme šťastnou cestu domů.“

Rozpis 7. a 8. kola 1. ligy žen:                                                   

Torpedo Havířov – TJ Znojmo LAUFEN CZ (23. října v 17:00)

EAV SK Jihlava – TJ Znojmo LAUFEN CZ (30. října v 18:00)