V úvodu utkání nastal doslova šok, protože po střele kapitánky Willmannové se k dorážce dostala jako první Kobylíková a Znojmo šlo do vedení 1:0. Další průběh třetiny byl dle očekávání v režii žen Vítkovic, které držely míček na svých hokejkách, ale na výborně chytající Krulovou nevyzrály. Laufen tedy senzačně vyhrál první třetinu.

Ta druhá začala opět jasně v režii Vítkovic, ale obrana Znojma hrála obětavě a blokovala jednu střelu za druhou. Po půli utkání ale dostaly Vítkovice příležitost v podobě přesilové hry a poprvé na obranu Znojma vyzrály – 1:1. Hned 20 vteřin po obdržené brance se mistr ČR z posledních tří sezón radoval po druhé a šel poprvé v utkání do vedení.

Do třetí třetiny šly ženy odhodlané obrovi co nejdéle vzdorovat, což se jim bohužel nepodařilo. Po třech minutách soupeř odskočil na 1:3 a i díky dalšímu přesilovkovému gólu dotáhl utkání k vítěznému konci poměrem 1:5. Na jakékoliv zdramatizování zápasu už nezbyly na dvě pětky hrajícímu Laufenu síly a do čtvrtfinále poháru postoupily Vítkovice. Nejlepší hráčkou za domácí tým byla vyhlášena Adéla Prokešová. Zápas hraný před skvělou kulisou s téměř stovkou diváků ale přinesl ženám nezapomenutelný zážitek a hromadu zkušeností. Nyní už se ženy soustředí na své prvoligové utkání, které odehrají v sobotu na půdě Havířova.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – 1. SC Tempish Vítkovice 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Branky: 3. Natálie Kobylíková - 24. Denisa Hyršová, 25. Laura Prusková, 34. Lucie Cholinská, 37. Tereza Hanzlíková, 41. Sára Seevaldová. Diváci: 95.

Sestřih z utkání: 

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): „Dnešní večer si budeme dlouho pamatovat. Že v půlce utkání povedeme 1:0, jsme si nepředstavovali ani v těch nejodvážnějších snech. Soupeře nakopla přesilovka, a po té se projevila jeho herní vyspělost. Holky prokázaly velkou morálku a zaslouženě sklidily ovace ve stoje. Škoda, že nás nebylo dnes víc. V druhé půlce utkání už nezbývaly síly na to, pokusit se alespoň trochu zápas zdramatizovat. Gratulujeme k postupu.“

Komentář trenéra Martiníka (Vítkovice): „Velmi příjemný zápas pro nás. Velká poklona domácím divákům, tahle skvělou kulisu a kultivované fandění, to jsem dlouho nezažil. Klobouk dolů. My jsme dnes předvedli slušnou herní energii, ale zoufalou finální fázi a koncovku. Kvůli tomu, a taky díky nadšeně hrajícím znojemským holkám byl zápas dlouho na vážkách, a to je z jedné strany vlastně dobře. Jsme rádi, že jsme vyhráli, a přeji domácím úspěchy ve své ligové soutěži. Děkujeme za zápas“.

Rozpis 7. a 8. kola 1. ligy žen:

Torpedo Havířov – TJ Znojmo LAUFEN CZ (23. října v 17:00)

EAV SK Jihlava – TJ Znojmo LAUFEN CZ (30. října v 18:00)