Proti Přerovu se jednalo už o třetí společné měření sil v probíhající sezóně a Znojmo v něm dokázalo svého soupeře i na potřetí porazit. Ženy postupně přidávaly plyn a po dvou třetinách svítil na časomíře stav 3:0. Rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší, ale hned 5x pomohla hostující brankářce branková konstrukce. Ve třetí třetině to tam ale začalo padat a Laufen zvítězil poměrem 7:2. Hattrickem se v utkání blýskla Eva Nečasová a premiéru na domácím hřišti okořenila vítězstvím brankářka Karolína Dobrovolná.

Oproti sobotní jednoznačné výhře slibovalo nedělní utkání dramatickou podívanou, jelikož se spolu utkal 2. a 4. tým tabulky. Vyrovnaný průběh byl k vidění hned od začátku zápasu, kdy se oba týmy snažily dobře bránit a šancí moc k vidění nebylo.

Na první branku se tak čekalo až do druhé třetiny a ta padla bleskově. Hned po pár sekundách se Aligátorky ujaly vedení. Ženy Laufenu se ale pomalu zvedaly a převzaly nad 2. třetinou iniciativu. Ve 31. minutě vyrovnala Tereza Pokorná a ještě v téže minutě se prosadila přesnou ranou Procházková, které pohotově přiťukla míček Cihlářová. Hned vzápětí mohla Procházková poslat svůj tým do dvougólového vedení, ale samostatný únik při oslabení zakončila do tyče. I díky zákrokům Nikoly Krulové v bráně vedlo Znojmo před poslední třetinou 2:1.

Ve třetí třetině se ale bohužel otočila karta. Domácímu týmu zase nevyšel nástup do třetiny a opět po pár sekundách inkasoval – 2:2. V následných minutách to bylo o jedné brance, a té bohužel dosáhly hostující hráčky v 50. minutě. Znojmo mělo tentokrát problém se dostat do vyložených šancí a soupeř si vedení zkušeně hlídal. V poslední vteřině pak ještě Aligátorky pečetily výhru brankou na 2:4.

Do konce základní části zbývá ještě 9 kol a ženy se stále drží na 2. pozici. Do Vánoc je ještě čekají dvě domácí utkání proti Hradci Králové a Jablonnému nad Orlicí.

12. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Přerov 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Branky: 1. Marie Bartušková, 14. Bára Procházková, 31. Eva Nečasová, 43. Natálie Kobylíková, 44. Eva Nečasová, 54. Natálie Kobylíková, 55. Eva Nečasová - 46. Darina Axmannová, 53. Kateřina Galnorová. Diváci: 54.

Online: ZDE

Komentáře trenéra Martinka: „Nebylo jednoduché hrát se stejným soupeřem podruhé za sebou. My jsme dnes náš výkon stupňovali každou třetinou a užili si pohodovou výhru. Pochvala patří celému týmu. Zítra nás však čeká zcela jiný zápas a musíme se na něj připravit především v hlavách. Děkuji rozhodčím, soupeři a našim skvělým divákům.“

Sestřih:

13. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FATPIPE Aligators Šitbořice 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky: 31. Tereza Pokorná, 31. Bára Procházková - 21. Sabina Mátlová, 41. Veronika Králová, 49. Petra Ondráčková, 60. Veronika Martincová. Diváci: 44.

Online: ZDE

Komentář trenéra Martinka: „Dnes se potkaly dva kvalitní týmy a diváci mohli vidět vyrovnaný průběh utkání. Rozhodly ho maličkosti a nástupy do třetin, které nám nevyšly. Nicméně pro nás jakožto mladý tým byl tento zápas velkou zkušeností a porážka nás může naopak posílit. Soupeř hrál organizovaně a šla na něm dnes vidět větší vyspělost. Potřebujeme dobít baterky, od této sezóny je pro náš mladý tým vše nové a jiné. Na hřiště se za tři týdny vrátíme silnější. Gratuluji soupeři a děkuji holkám za odmakaný zápas. Nemáme jim co vytknout.“

Rozpis 14. a 15. kola 1. ligy žen:                                                  

TJ Znojmo LAUFEN CZ – IBK Hradec Králové (18. prosince v 18:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Jablonné nad Orlicí (19. prosince v 17:00)