Turnaj se bude hrát systémem dvou semifinálových zápasů, které určil los a následně se bude pokračovat zápasem o 3. místo a finálovým utkáním. Celkově tak budou odehrány čtyři utkání a každým tým se představí dvakrát v zápasech hraných na 3 x 15 minut. Pokud by tento hrací čas nerozhodl o vítězi, bude následovat prodloužení 3 na 3 hrané na 5 minut a případné samostatné nájezdy.

Trenér Jakub Martinek bude mít k dispozici 17 hráček a 2 brankářky a šanci dá i nadějným dorostenkám, které by v klasických ligových soutěžích zatím nemohly nastoupit skrz věkové omezení.

Turnaj startuje ve 13 hodin prvním utkáním mezi Znojmem a Hattrickem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří týmy K1 Florbal Židenice a Bulldogs Brno „Je super, že se nám podařilo zajistit takto kvalitní turnaj a těšíme se na něj. Jde především o zpestření přípravy, které si holky zaslouží, protože makají v těžkých trénincích naplno. Výsledek nebude v sobotu tím hlavním faktorem,“ řekl před turnajem trenér Jakub Martinek.

Jeho slova potvrdila také Natálie Kobylíková. „Jsme rády, že se zase po dlouhé době vracíme na hřiště. Rozhodně jde o super doplnění programu naší přípravy na nadcházející sezónu.“

Nominace Znojma pro turnaj South Moravia Cup:

Brankářky: Nikola Krulová, Veronika Šplíchalová.

Hráčky: Eliška Willmannová, Eva Smutná, Adéla Prokešová, Marie Bartušková, Pavlína Nováková, Hana Kovářová, Romana Bačová, Soňa Dibelková, Daniela Cihlářová, Tereza Pokorná, Marie Pelánová, Natálie Kobylíková, Nela Houšťová, Eliška Nesnídalová, Kamila Reischlová, Nikola Krupičková, Lucie Oujezdská.