Ženy čekají poslední dvě kola soutěže, v rámci nich do Znojma dorazí dva brněnské celky. V pátečním utkání s Hattrickem budou domácí hráčky favoritkami utkání. Aktuálně drží Laufen 3. pozici v tabulce, kterou by rád udržel i po skončení základní části. K bronzovému stupínku bude však zřejmě potřeba v obou utkáních zvítězit. Hattrick jakožto nováček vlétl do první ligy sympaticky a v úvodních jedenácti kolech nasbíral 13 bodů do tabulky. Hůře už mu ale vyšla druhá polovina základní části, když z posledních deseti utkání dokázaly brněnské hráčky zvítězit pouze v jednom případě. V prvním vzájemném měření sil se ale Znojmo na vítězství nad Hattrickem pořádně natrápilo, když muselo otáčet na hale VUT nepříznivý stav 0:2 na konečných 4:2.

V neděli pak směrem na jih vyrazí silné Židenice - aktuální lídr prvoligové tabulky. Pozice Židenic není nijak překvapivá vzhledem k tomu, že ještě v loňské sezóně působily v tuzemské nejvyšší soutěži a zřejmě budou usilovat o okamžitý návrat mezi elitu. Soupeř Laufenu si udržuje stabilní formu a aktuálně zvítězil v šesti posledních utkáních. Body doposud ztratil pouze v utkáních s Třincem, Hattrickem a Dobruškou. V prvním vzájemném utkání Znojma s Židenicemi byl na hale Vodova k vidění vyrovnaný florbal, ale domácí hráčky naložily lépe s nabídnutými šancemi a zdolaly Laufen poměrem 5:2. Dočkají se domácí florbalisty v neděli odplaty?

Nejočekávanějším duelem je však sobotní souboj mužů proti Gullivers Brno. Poslední kolo základní části 1. ligy nabídne doslova drama, když se ve třech halách souběžně bude hrát o poslední dvě místenky do Play-Off. Na jednoho z trojice Kladno, Znojmo a Start tak zbydou pouze boje o záchranu v Play-Down a následné baráži. Domácí Laufen bude chtít těžit z dobré formy, aktuálně totiž zvítězil čtyřikrát v řadě, což ho stále udržuje v naději na postup! Ani zisk tří bodů však A-týmu nemusí zaručit postup do Play-Off v případě, že by za tři body zvítězilo Kladno i Start. Situace na hraně 10. pozice tak bude vrcholit až do poslední minuty sezóny! To znojemský soupeř brněnští Gulliveři mají zcela jiné starosti, ale v posledním kole mají rozhodně také o co hrát. Aktuálně drží 6. pozici, která zaručuje přímý postup do Play-Off. Případný sobotní neúspěch by ho však mohl posunout v tabulce níž, což by znamenalo propad do předkola vyřazovací části. Oba soupeři se potkali hned v úvodním kole sezóny a Laufen z něj vyšel s výpraskem 1:9. Sobotní duel však slibuje daleko vyrovnanější souboj.

ŽENY: pátek 17. února (20:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBŠ Hummel Hattrick Brno

On-line: ZDE   Video: ZDE   Událost: ZDE

MUŽI: sobota 18. února (18:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMCOcase Gullivers

On-line: ZDE   Video: ZDE   Událost: ZDE

ŽENY: neděle 19. února (14:00) TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice

On-line: ZDE   Video: ZDE   Událost: ZDE