Do zápasu vstoupil lépe favorizovaný Laufen, který svého soupeře v 1. části přestřílel a v koncovce byl efektivní. V 8. minutě se prodrala dopředu Eva Nečasová a bombou do šibenice poslala svůj tým do vedení. Znojmo se po úvodní brance dostalo ještě do větší herní pohody a ve 13. minutě zamknula první formace Rtyni v obranném pásmu a po nahrávce Cihlářové se od půlky hřiště trefila Eva Smutná - 0:2. Znojmo dále drželo míček na hokejkách a povedou první dvacetiminutovku korunovalo ve 20. minutě kdy nachystala gól do prázdné branky Pelánová pro Dibelkovou - 0:3.

Ale i Laufen si v utkání připsal hluchou pasáž, kdy dovolil soupeři se během 5 minut vrátit do zápasu. Domácí Rtyně využila chvilkové nepozornosti favorita a v rozmezí 25. a 30. minuty srovnala třemi brankami na 3:3. Následně ale přišlo znojemské probuzení a skvělá reakce na ztracené vedení. Ve 32. minutě předvedla parádní sólo Soňa Dibelková a poslala hosty opět do vedení. Na rozdílovou branku pak navázala svojí první brankou v 1. lize Pavlína Nováková, a když ve 36. minutě dovršila hattrick Dibelková, vedlo Znojmo opět o tři branky 6:3.

V poslední třetině sice Laufen další branky nepřidal, ale za to si zkušeně hlídal vybudované vedení a zejména v závěru nepustil Rtyni do závěrečného tlaku. Nejlepší hráčkou se za Znojmo stala po zásluze tříbranková Soňa Dibelková. Díky zisku tří bodů se znojemské florbalistky dotáhly bodově na první Třinec, kdy mají oba týmy shodně 38 bodů, ale Třinec má jeden zápas k dobru. Již příští sobotu čeká tyto dva týmy vzájemný duel a v očekávání je parádní podívaná!

16. kolo: Rtyně v Podkrkonoší - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:6 (0:3, 3:3, 0:0)

Branky: 25. Kristýna Štěpánová, 27. Jitka Romančáková, 30. Markéta Sedláčková - 8. Eva Nečasová, 13. Eva Smutná, 20. Soňa Dibelková, 32. Soňa Dibelková, 34. Pavlína Nováková, 36. Soňa Dibelková. Diváci: 30.

Online: ZDE

Komentáře trenéra Krýsla (Rtyně): "Ve většině zápasů se s tím trápíme a opět jsme si nechali bohužel utéct první třetinu. Měli jsme velice povedenou druhou třetinu, kde jsme z naší aktivní hry dokázali srovnat výsledek a na Znojmo vytvářet velký tlak. Bohužel jsme po srovnání na 3:3 trochu polevili a zkušené hráčky Znojma to hned trestaly. Věděli jsme, že každý kousek volného prostoru, který soupeři necháme bude nebezpečný. Naše holky ale i tak dnes předvedly, že v této lize jsou vyrovnaným soupeřem pro každého a pokud bychom dnes proměnili prázdné brány, třeba by to vypadalo i jinak. Je to pro nás velice dobrá příprava do dalších bojů. Děkujeme soupeři a přejeme šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra Martinka (Znojmo): "Dnes až na malý výpadek, kdy začneme být laxní, jsme utkání zaslouženě vyhráli. Výborná 1. třetina a ve druhé třetině dobrá reakce holek na ztracené vedení. V poslední třetině jsme si zkušeně výsledek pohlídali a soupeře nepustili do závěrečného tlaku. Cením si dobré rozehrávky, která měla velký vliv na výsledek. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí do závěru sezóny."

Rozpis 17. a 18. kola 1. ligy žen:

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Intevo Třinec (sobota 15. ledna v 18:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Dobruška (pátek 21. ledna ve 20:00)