V zápase s Havířovem bylo Znojmo jednoznačným favoritem, a tak vypadal i obraz samotné hry. Ženy od začátku dobývaly branku domácích, ale ta v 1. třetině odolávala a utkání se začalo ubírat nečekaným směrem. Domácí florbalistky proměnily přesilovku a o chvíli později vedly už 2:0, když využily dezorientované obrany Laufenu. Na druhý gól ale našla rychlou odpověď Dibelková a znojemská hra se znovu zklidnila. Po přestávce existovalo na hřišti jen Znojmo a rychlé branky Willmannové, Bartuškové a Procházkové během 3 minut znamenaly obrat v utkání na 2:4. Laufen měl otěže utkání jasně ve svých rukách, ale po zbytečných chybách dovolil soupeřkám dorovnat na 4:4. Ve třetí části se tak začínalo od nuly a na gól se čekalo až do 55. minuty, kdy Kobylíková vrátila Znojmu vedení. Závěr zápasu byl ale divoký. V 58. minutě Havířov z ojedinělé situace vyrovnal, ale to nebylo vše, protože v téže minutě vrátila Kobylíková podruhé vedení na stranu hostů. Už to vypadalo, že Znojmo sebere všechny body, ale Havířov odvolal brankářku a početní výhodu využil skrytou střelou z poloviny hřiště a šlo se do prodloužení. To nemělo nakonec dlouhého trvání a Bartušková rozhodla o výhře a druhém bodu pro svůj tým.

V neděli čekal ženy zcela odlišný zápas, protože stály proti lídrovi tabulky z Třince, který disponuje silným kádrem a především Veronikou Enenkelovou - bývalou mistryní ČR a reprezentantkou. Znojmo přijelo do Třince především dobře bránit a podnikat nebezpečné protiútoky, což mu během zápasu vycházelo. Smůlu mělo však ještě před utkáním, když se na rozvičce zranila kapitánka Eliška Willmannová. V úvodní třetině se Třinec tlačil do znojemské obrany, která však byla pevná a naopak to byl Laufen, který po střele Reischlové otevřel skóre. Ve druhé třetině se očekával zesílený tlak Třince, ale Znojmo bylo efektivnější a po brance Kobylíkové to bylo už 0:2! Navíc domácí ve 28. minutě faulovali a Smutná překonala domácí brankářku z trestného střílení – 0:3. Tlak domácích hráček pokračoval a obrannému valu s výborně chytající Šplíchalovou začaly docházet síly. Prapor domácích zvedla až v 35. minutě svou brankou hvězdná Enenkelová a ještě před druhou přestávkou se domácí Třinec dočkal další branky na 2:3. V poslední třetině to bylo o tom, kolik zbylo znojemským hráčkám sil. Jejich srdnatý výkon dostal další impuls ve 45. minutě v podobě branky Reischlové na 2:4. V tu chvíli to už vypadalo z pohledu Laufenu dobře, ale do konce utkání stále zbývalo 15 minut. Tlak domácích nadále sílil a 4 minuty před koncem přišla kontaktní branka 3:4. Následně se Znojmo nechalo vyloučit a půl minuty před koncem přišlo o těžce vydřené vedení. Utkání však ještě mohlo skončit v normální hrací době, ale Procházková nastřelila v čase 59:59 pouze horní tyčku! Zápas tak dospěl do prodloužení, rozhodnout však musely až samostatné nájezdy, které zvládl lépe Třinec a vybojoval tak 2. bod. Znojmo si z těžkého utkání proti favoritovi 1. ligy odneslo bod jeden. Ženy klesly v tabulce na 3. místo, ale mají k dispozici jedno utkání navíc, díky němuž se mohou dotáhnout zpět na špici tabulky.

9. kolo: Torpedo Havířov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:7 pp (2:1, 2:3, 2:2 – 0:1)

Branky: 14. Andrea Pastušková, 16. Vendula Šimonová, 29. Andrea Pastušková, 32. Lucie Kadlecová, 58. Vendula Šimonová, 60. Tereza Nykodymová - 16. Soňa Dibelková, 21. Eliška Willmannová, 22. Marie Bartušková, 23. Bára Procházková, 55. Natálie Kobylíková, 58. Natálie Kobylíková, 61. Marie Bartušková. Diváci: 55.

Online: ZDE

Komentář trenéra Martinka: „Celý zápas jsme hráli proti zaparkovanému autobusu. I když jsme ho 7x přehráli, na 3 body to dnes díky špatné hře dozadu nestačilo. Cením si, že jsme několikrát zvedli hlavy a šli si pro vedoucí gól, ale dnes jsme prostě neměli svůj den. Zítra budeme lépe připraveni.“

10. kolo: FBC Intevo Třinec – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 sn (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)

Branky: 35. Veronika Enenkelová, 37. Denisa Gawryšová, 57. Sabina Zoubková, 60. Adéla Šibrová, N Veronika Enenkelová - 5. Kamila Reischlová, 24. Natálie Kobylíková, 28. Eva Smutná, 46. Kamila Reischlová. Diváci: 71.

Online: ZDE

Komentář trenéra Martinka: „Proti nejlepšímu týmu ligy bod bereme, i když jsme byli blízko výhře v základní hrací době. Taktiku jsme dnes zvolili v návaznosti na to, kolik jsme měli k dispozici hráček. Soupeř celý víkend na tři pětky, my na dvě. Nicméně taktika na soupeře platila a smolně jsme přišli o výhru až v samém závěru. Přeji Elze brzké uzdravení, kapitán nám dnes na hřišti citelně chyběl. Příště si to s Třincem rozdáme více na férovku a na zápas se těšíme. Holkám dnes není co vytknout. Gratuluji soupeři k výhře.“

Rozpis 8. kola 1. ligy žen (dohrávka):                                    

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Přerov (19. listopadu ve 20:00)