Favoritem tohoto duelu bude pravděpodobně Třinec, který oplývá více zkušenostmi a zvládl vyhrát i první vzájemný zápas. Listopadový duel na severu Moravy přinesl nádhernou podívanou, ve které vyrovnal Třinec až půl minuty před koncem a nakonec zvítězil 5:4 po samostatných nájezdech.

Třinec hraje ve velké pohodě a aktuálně se může pyšnit devíti vítězstvími v řadě. V současné sezóně s ním uhrály alespoň bod jen tři týmy, mezi které patří Znojmo, Aligátorky a Dobruška. Při posledním víkendovém výjezdu uštědřil debakl 10:1 Jablonnému a druhý den zvítězil 9:6 na půdě silného Hradce. Jednoznačně největší hrozbou Třince je Veronika Enenkelová, která o několik tříd přerůstá 1. ligu žen. Stačí zmínit její účast na Mistrovství světa žen, angažmá ve švédském Linköpingu nebo několik titulů mistra republiky s Vítkovicemi. V rozehrané sezóně získala v 17 zápasech neuvěřitelných 64 bodů!

Domácí hráčky zvládly jediný prosincový duel s Hradcem a na výhru navázaly i v obou dosavadních lednových zápasech. Série tří výher je tak stále drží na 2. místě tabulky 6 bodů za Třincem, který má však odehraný jeden zápas navíc. Souboj o čelo tabulky je stále otevřený a hodně o něm napoví sobotní vzájemný duel. Znojmo se v zápase bude muset obejít stále bez zraněné Romany Bačové, Natálie Kobylíkové a kapitánky Elišky Willmannové, která se ale brzy vrátí k tréninku. Ve funkci kapitánky ji dočasně zastupuje zkušená Eva Smutná, která týmu pomáhá nejen bodově, ale také svými spolehlivými výkony.

„S holkama se na zápas s Třincem těšíme, protože to bude po dlouhé době kvalitní zápas, ale taky víme, že nebude jednoduchý a bude ve vysokém tempu. Z mé strany očekávám vyrovnaný zápas, kde budou rozhodovat doslova maličkosti. Věřím ale, že naše týmovost a větší touha zvítězit nás zavede do vítězného konce," řekla k blížícímu se zápasu Eva Smutná.

18. kolo: TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Intevo Třinec (sobota 15. ledna v 18:00)

Videopřenos: ZDE

Odkaz na FB událost: ZDE