Ženy se v přípravě prezentovaly zajímavými a povedenými zápasy, ale ligové utkání budou zcela jistě o něčem jiném. „Na start 1. ligy se moc těšíme, přeci jen to bude znojemská premiéra v této soutěži. Čekání je dlouhé, máme za sebou dlouhou přípravu a už potřebujeme ostré zápasy. Jdeme pro nás do velké neznámé, a tak se budeme chtít na ligu hlavně co nejdříve aklimatizovat. Jak jsme připraveni, se uvidí až po pár zápasech,“ hlásí hlavní trenér žen Jakub Martinek.

Sobotní soupeř Přerov je pro Znojmo velkou neznámou. V loňské nedohrané soutěži se sice po pár kolech krčil na posledním místě tabulky, ale od té doby uplynul rok. O den později pak tým vyrazí za 2. kolem 1. ligy žen do Křenovic, kde poměří své síly s FAT PIPE Aligators Šitbořice. V tomto případě se jedná o zkušeného soupeře, který je již léta tradičním účastníkem této soutěže. Znojmo se s ním utkalo loni v srpnu v rámci Poháru Českého florbalu a Aligátorky vzájemný souboj vyhrály poměrem 4:0. Ve 3. a 4. kole se ženy představí opět na hřištích soupeřek a doma poprvé vyběhnou na palubovku 9. října. V úvodu soutěže bude týmu citelně scházet zkušená Eva Smutná, jenž rehabilituje po nedávné operaci.

Před prvním hracím víkendem jsme vyzpovídali hráčku s číslem 21 Marii Pelánovou.

Ahoj Májo, start 1. ligy je za dveřmi a pro Váš tým to bude něco nového. Jak se těšíš?

Ahoj, těším se strašně moc. Už to nebudou dva zápasy v jeden den jednou do měsíce, ale budeme cestovat, hrát více zápasu na domácí půdě, bude to něco nového a věřím, že to bude skvělý a užijeme si to.

Jaký máš pocit z týmu? Jste připraveny?

Pocity z týmu mám skvělé. Myslím si, že každá z nás se těší, až to odstartujeme v sobotu zápasem v Přerově a po dlouhé pauze díky Covidu naskočíme do nové sezóny. Naší připravenost prověří až ligové zápasy ale věřím, že prodáme to, na čem každá z nás tvrdě a poctivě pracovala a dovezeme ze zápasu 3 body do Znojma.

O co se můžete opřít a na čem musíte ještě zapracovat?

Rozhodně se můžeme opřít o naši bojovnost a týmovost, která nás dlouhé roky doprovází. Zároveň ale musíme využít naší fyzickou stránku, která patří také k našim přednostem. Zlepšit bychom se měly v rychlosti hry, myslím si, že 1. liga bude rozhodně rychlejší, než na co jsme zvyklé.