V prvním poločase měření sil přišel na řadu fotbal, který doprovázel vydatný déšť, ale ani velmi špatné počasí nezabránilo hlavní myšlence této akce, propojit oba sporty, jenž sídlí jen pár metrů od sebe v městském sportovním areálu Husovy Sady. Fotbalisté potvrdili v rámci 30-ti minutového souboje své kvality a po výhře 4:0 se ujali poločasového vedení.

Na straně florbalistů byla k vidění málo vídaná posila. Ve florbalovém drese s číslem 92 totiž vyběhla na hřiště znojemská rodačka a reprezentantka českého národního týmu Andrea Stašková, tohoto času hráčka Juventusu Turín! Hráčka, která již ví, co je vstřelit gól v ženské sérii A nebo Lize mistrů, sice vytvořila největší šanci florbalistů, ta však za potlesku tribuny zůstala nevyužita.

Za hromů a blesků se fanoušci a hráči přesunuli do sportovní haly, kde se odehrál druhý poločas klání – ve florbale. Florbalisté potvrdili roli favorita, stejně jako fotbalisté na svém hřišti, a dostali se do vysokého vedení 9:0. Všichni fanoušci v hale poté tlačili za vytouženým čestným úspěchem zejména zahraniční exotické posily fotbalistů a ten nakonec, za velkých ovací, 6 vteřin před koncem přišel.

Celá akce se nesla ve velmi pozitivní atmosféře a ukázala, že propojení těchto dvou sportů má své kouzlo. Pevně věříme, že na tuto akci v budoucnu navážeme.

Zde si můžete prohlédnout záznam z celé akce:

Fotbal

Florbal