Ženy v 5. kole 1. ligy přivítají tým z Dobrušky. První čtyři utkání odehrály na půdě soupeřů, ze kterých dovezly 9 bodů a při neúplné tabulce jsou prozatím na 1. místě. Nyní je ale čeká náročný dvojzápas, protože oba víkendoví soupeři jsou stabilními členy 1. ligy a disponují zkušenými kádry. Dobruška má zatím odehrány pouze tři zápasy, z nichž dvakrát dokázala zvítězit a jedinou porážku si připsala v duelu s Hradcem Králové stejně jako domácí Znojmo.

V nedělním 6. kole se do Znojma otočí další daleký soupeř ze Rtyně v Podkrkonoší a i ten je pro znojemské hráčky velkou neznámou. Florbalistky Rtyně mají odehrány také jen tři zápasy a stejně jako Dobruška zvládly dvakrát zvítězit. Lze tedy očekávat velmi vyrovnaná utkání a necháme se překvapit, kdo ukořistí body. Laufenu bude chybět opora Eva Smutná, kterou do zápasu nepustí nedávná operace kotníku.

Poslední víkendové utkání elitních týmů obstarají muži v zápase s Petrovicemi. A-týmu se daří především na domácí půdě, kde kosí jednoho soupeře za druhým a je stoprocentní. Venku odehrál rovněž tři utkání, ze kterých vyšel s bilancí dvou porážek a jedné výhry. Naposledy odjel bez bodů po těsné porážce 3:4 z Karlových Varů a je v průběžné tabulce na 4. místě.

To jeho nedělní soupeř je na tom o poznání hůř a krčí se až na 12. místě tabulky. V úvodních šesti kolech hned pětkrát prohrál a jediný úspěch si připsal už v 1. kole na půdě Slovanu Havířov. Zůstanou 3 body ve Znojmě? To se dozvíme až na konci nabitého víkendu.

Rozpis víkendových zápasů mužů a žen:

ŽENY Sobota 9. 10. (19:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ -  FBC Dobruška

ŽENY Neděle 10. 10. (14:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ - Orel Rtyně v Podkrkonoší

MUŽI Neděle 10. 10. (17:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ -  Z.F.K. Petrovice

INFORMACE PRO FANOUŠKY:

Z nařízení vlády ČR je vstup umožněn osobám, které:

  • nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19
  • absolvovaly RT-PCR test s negativním výsledkem ne starší 7 dnů nebo
  • absolvovaly POC test s negativním výsledkem ne starší než 72 hodin nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly druhou dávku u dvoudávkového schématu očkování proti SARSCoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly jednodávkové očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku.

ODKAZY NA UDÁLOSTI NA FACEBOOKU:

ŽENY Zde

MUŽI Zde

Foto nahoře: Facebook FBC Aligators

Foto dole: Nikol Vaculíková