Účet utkání otevřel v 6. minutě kanonýr Kucharič, ale v další pasáži úvodní části využily dvou znojemských chyb Petrovice a ty otočily skóre na 2:1. Laufeni ale ještě před přestávkou přispěchali s krásnou kombinací, kterou zakončil nikým nehlídaný Šrámek – 2:2.

Druhá třetina byla z pohledu domácích Petrovice nejvydařenější a dařilo se jim především proměňovat nabídnuté šance. Znojmo ale nejprve poslal do vedení Petr Čihal ve 24. minutě. Zbytek třetiny už byl v režii domácího týmu, který šel třemi góly v řadě do trháku na 5:3.

Trenér Šťastník udělal do poslední třetiny několik změn a na hráčích šlo vidět odhodlání s výsledkem ještě něco udělat. Ve 49. minutě dorazil míček do branky Kriš a dostal tím svůj tým zpět na dostřel. Znojmo šlo za vyrovnáním, ale podařil se mu do konce obrat. V 57. a 59. minutě se prosadili Šrámek s Novákem a už to vypadalo, že Laufen odveze tři body. Bohužel to se nestalo, protože Petrovice odvolaly brankáře a zkušený Firda v poslední minutě vyrovnal na 6:6!

Utkání tak dospělo po bezgólovém prodloužení do samostatných nájezdů, ve kterých nejprve prokázal nervy Jan Gerža, který musel proměnit. Následně vychytal důležitý nájezd Jan Hándl a Jiří Šrámek celé utkání úspěšným nájezdem ukončil. Znojmo tak bralo 11. výhru v řadě a skvělá forma ho nadále drží na 2. místě tabulky.

Z. F. K. Petrovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:7 SN (2:2, 3:1, 1:3 – 0:1)

Branky: 10. Jakub Nota, 16. Filip Žák, 27. Petr Kašpar, 35. Daniel Flašar, 38. Ondřej Firda, 60. Ondřej Firda - 6. Tomáš Kucharič, 19. Jiří Šrámek, 24. Petr Číhal, 49. Jozef Kriš, 57. Jiří Šrámek, 59. Jan Novák, rozh. nájezd Jiří Šrámek. Diváci: 31.

Sestřih:

Komentář:

Rozpis 20. a 21. kola 1. ligy mužů:

DDQ Florbal Chomutov – TJ Znojmo LAUFEN CZ (2. ledna v 17:00)

TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Sokol Jaroměř (8. ledna ve 20:00)