A-tým se utká potřetí v řadě s týmem z elitní TOP 4. Těžký los tentokrát přisoudil týmu Laufenu soupeře z dalekého Chomutova a zápas bude přímým soubojem o 4. pozici v tabulce. Zápas se hraje v sobotu 23. listopadu od 18 hodin!

Na fanoušky ale čeká krom bitvy na hřišti také přestávkové překvapení! Proto vyzýváme všechny fanoušky, aby po skončení 1. třetiny zůstali na svých místech!

Na pár otázek před očekávaným zápasem jsme se zeptali Martina Ďurišky, které ve Znojmě letos působí v rámci střídavých startů ze superligových Otrokovic.

Ahoj Martine, letos pendluješ mezi Superligou a 1. ligou. Na střídavé starty nastupuješ za mateřské Znojmo a jsi kmenovým hráčem Otrokovic. Jak to zvládáš?

Ahoj, jako první bych chtěl zmínit, že jsem hrozně rád za tuto domluvu mezi oběma kluby. Právě proto, abych mohl nadále pokračovat na střídavé starty ve Znojmě, jsem se stal kmenovým hráčem Otrokovic. Zatím jde všechno tak jak má i se školou, prací a dvojitou porcí zápasů. Florbal si užívám. Do Znojma jedu ať už na zápas, nebo na trénink s radostí a jsem za to vděčný. Kromě malého zranění minulý týden vše zvládám bez problému.

V pátek nastoupíš v Mladé Boleslavi a v sobotu tě čeká se Znojmem bitva o 4. místo s Chomutovem. Co od zápasu očekáváš?

Celý víkend nebude vůbec lehký a hodně důležitá bude regenerace a příprava na sobotní, potažmo pak i nedělní zápas. Očekávám velmi podobnou bitvu jako při posledním domácím zápase s Karlovými Vary. Chomutov je kvalitní soupeř, který se bude snažit napravit poslední vysokou prohru v Ústí. Věřím však v naše kvality a se skvělými fanoušky v zádech zůstanou 3 body ve Znojmě.

Co říkáš na kvalitu obou soutěží? Jedná se o velký rozdíl?

Celkově si myslím, že spodní část superligy a čelo první ligy jsou hodně srovnatelné. Největším rozdílem jsou zápasy právě s Boleslaví, Vítkovicemi a Chodovem, kdy je na hráče kladen větší tlak, musí se rychleji rozhodovat a hraje se v hodně velkém tempu. V 1. lize se naopak hraje spíš více do těla, každý souboj je nepříjemný a hraje se více stylem nahoru-dolů.

Martine, děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se ti daří!

Taky děkuji. Tímto bych chtěl pozvat naše skvělé fanoušky na zítřejší zápas, který se odehraje od 18 hodin v domácí hale!