Znojemská jízda započala v úterý 3. ledna, kdy vystartovaly v dopoledních hodinách dva autobusy přes Německo a Dánsko směr Göteborg. Po téměř 20 hodinové cestě bylo během středy na čase se vybalit a sehrát přátelské zápasy s českými celky. Turnaj Gothia byl zahájen ve čtvrtek, během pátečního dne se dohrávaly skupiny a o víkendu se hrálo ve většině kategoriích Play-Off vyřazovacím způsobem.

B11 (13 týmů) – zlatá medaile

Naši nejmenší florbalisté ročníku 2011 a 2012 vedení trenérem Šťastníkem zažili a zahráli perfektní turnaj! Do turnaje bylo přihlášeno 13 týmů a nejspíše i proto se nehrálo systémem Play-Off, ale potkali se postupně s 10 týmy. A všech 10 utkání bylo vítězných! Ve většině utkání své soupeře porazili rozdílem třídy a během turnaje své výkony posouvali neustále dále. Připsali si i cenný skalp Kalmarsundu, jenž má svůj A-tým ve švédské superlize a působí zde český reprezentant Filip Langer. Utkání bylo ze všech nejvyrovnanější a Znojmo v něm zvítězilo 3:2. Laufen tak po 10 vítězstvích vyhrál v kategorii B11 Gothia Innebandy Cup!

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs Skar IBK 10:0, Landvetter IBK Wings 14:1, Frölunda IBK 5:1, FBC Kalmarsund 3:2, Gantöfta IBK 3:0, FBC Kalmarsund B 9:2, IK Zenith 2 8:1, Sandö IBK 6:1, IK Zenith 2 8:1, Rungsted Horsholm FK 9:0.

B13 (43 týmů) – osmifinále Play-Off B

Tým B13 pod vedením Jana Zerbsta byl složen z hráčů ročníku 2009 a 2010. V turnaji měli mnohem větší konkurenci, když v této kategorii bojovalo 43 týmů! V základní skupině sehrál tým B13 čtyři utkání. První den se našim mladíkům nedařilo proměňovat šance a i když byl Laufen svým soupeřům vyrovnaným soupeřem, prohrál ve čtvrtek obě utkání. Během pátečního dne však udělal tento tým velký pokrok a proti silnějším soupeřům si připsal dvě cenné remízy. Získané dva body ve skupině ale stačily pouze na nasazení do Play-Off B. V něm si připsali během soboty svojí první výhru 6:0 nad týmem IBK Lund a postoupili v turnaji dále. V odpoledním krásném osmifinálovém souboji už však Laufen nestačil na tým KFUM Jönkoping, podlehl mu 4:7 a z turnaje byl vyřazen.

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs Öjaby Sport IBK 0:4, vs Tranemo IBK 1:3, vs VV-84 SK Bjuv 5:5, vs Floda IBK 4:4, vs IBK Lund 6:0, vs KFUM Jönkoping 4:7.

B15 (55 týmů) – čtvrtfinále Play-Off B

V kategorii B15 byla velká konkurence, když na Gothii bojovalo 55 týmů! Znojemský tým v něm reprezentovali hráči ročníku 2007 a 2008. Podobně jako týmu B13 nevyšel patnáctkám první hrací den. Oba hratelné zápasy mladíci prohráli 1:3 a 1:4. Na druhý den ale udělali trenéři Martinek a Kučera očividné změny, tým začal hrát daleko odvážněji, a to neslo své ovoce. V pátek porazili své soupeře 6:1 a 5:3, ale na Play-Off A to o jediný bod nestačilo. V sobotním Play-Off B tým pokračoval ve výborných výkonech a prvního soupeře smetl poměrem 13:1. V dalším zápase proti dánskému Strandby také nedal svému soupeři šanci a zvítězil 9:1. Náročná sobota tak měla vyvrcholit večerním třetím utkání proti švédskému Stenungsundu. Ve čtvrtfinále ale cesta týmu B15 skončila. Od začátku utkání bylo viditelné, který tým má fyzickou převahu a Znojmo dohrávající na 8 hráčů svému soupeři zkrátka fyzicky nestačilo, podlehlo 1:4 a s turnajem se muselo rozloučit.  

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs Rydboholms SK 1:3, vs Floda IBK 1:4, vs Bjärreds IBK 6:1, vs Landvetter IBK 5:3, vs Örkelljunga IF 13:1, vs Strandby Tornados 9:1, vs Stenungsunds IBK 1:4.

B17 (13 týmů) – stříbrná medaile

Parádní jízdu turnajem předvedl tým B17 složený z juniorů a dorostenců! Trenér Martin Ďuriška musel se svým týmem sehrát hned 6 utkání ve skupině a všech 6 jich dokázal tým B17 vyhrát! První den si poměrem 4:3 a 4:2 poradili se švédskými soupeři. Během pátečního pestrého dne pak zdolali přesvědčivě norský celek NOR 92 IBK, švýcarský UHC Uster i další švédský tým CL98IC. V sobotu ráno se pak posledním utkáním dohrávala základní skupina a v zápase, ve kterém již o nic nešlo, zvítězilo Znojmo proti Lindas Rasta IBK 5:1! Po šesti vítězstvích byl tak tým B17 nasazen přímo do semifinále Play-Off A! V něm čekal na Laufen silný protivník z Jönkopingu, ale ani ten nedokázal rozjetou mašinu zastavit. Po brankách Vavřiny a Kuby sice soupeř snížil, ale pojistku na 3:1 přidal Daniel Málek. Znojmo tak postoupilo v kategorii B17 do finále! Souboj o zlatou medaili sledovala v Partille Aréně celá znojemská výprava. K vidění byl taktický duel, ve kterém rozhodovaly opravdu maličkosti. Do vedení poslal nejprve Znojmo Martin Vavřina. Tým IK Zenith ale následně našel ve znojemské hře dvě skulinky a otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. Čas následně utíkal velmi rychle, ale znojemským se podařilo těsně před koncem z hole Tomáše Světlíka vyrovnat na 2:2! O vítězi turnaje tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se po dvou proměněných nájezdech radoval tým IK Zenith. Znojmo zde však zanechalo velmi dobrou stopu a získalo vynikající stříbrné medaile.

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs IBK Genarp 4:3, vs IBK Lidköping 4:2, vs NOR 92 IBK 4:2, vs CL98IC 5:2, vs UHC Uster 8:0, vs Lindas Rasta IBK 5:1, vs Jönkoping IK 3:1, vs IK Zenith 2:3 SN.

G12 (18 týmů) – semifinále Play-Off B

Jediný dívčí znojemský výběr se jel do Švédska především seznamovat s hrou 5 na 5. Celý tým pod vedením trenérky Evy Smutné dělal v turnaji pokroky a nakonec dokráčel až do semifinále Play-Off B. Florbalistky Laufenu sehrály v šestičlenné skupině pět duelů v základní skupině, v níž si připisovaly těsné porážky a v jednom duelu se jim podařilo remizovat se slavným Pixbem. Pokrok na týmu G12 šel vidět především v Play-Off B, v němž zdolaly v osmifinále své soupeřky 10:2. V dalším kole Play-Off pak zdolaly i tým Lindome IBK poměrem 6:1 a postoupily do semifinále. Zde však jejich vítězná jízda skončila na týmu Tranemo IBK, kterému dívky podlehly 3:6.

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs FBC Partille 2:4, vs Pixbo Wallenstam IBF 1:1, vs CL98IC 2 2:5, vs Tranemo IBK 2:3, vs IBK Lund 3:4, vs Gantofta IBK 10:2, vs Lindome IBK 6:1, vs Tranemo IBK 3:6.