Znojmo se naposledy doma představilo v neděli, kdy sice nepředvedlo svůj nejlepší výkon, ale o to cennější byly tři získané body proti Petrovicím. Proti týmům z první poloviny tabulky však má zatím zápornou bilanci, když prohrálo jak v Ústí, tak v Karlových Varech. Podaří se mu napotřetí zdolat tým, který pomýšlí na umístění v první čtyřce?

Chomutov je zatím v tabulce na 6. místě, ale nenápadně vstoupá vzhůru. Z posledních čtyř utkání vyšel třikrát vítězně a v sezóně podobně jako Znojmo zaznamenal porážku jen s Karlovými Vary a s Ústím. Chomutov je sice o tři body za svým nynějším soupeřem, ale má jeden zápas k dobru.

Soupeři se kvůli covidu naposledy utkali v předloňské sezóně a šťastnější byl tehdy po přestřelce 11:9 domácí Chomutov. Ten ovládl poměrem 8:6 i předchozí zápas ve Znojmě, a tak mají domácí svému soupeři co vracet.

Před zápasem jsme položili pár otázek trenérovi Laufenu Janu Šťastníkovi.

Ahoj Honzo, jak jsi prozatím spokojený s vývojem sezóny?

Ahoj, nedá se to krátce zhodnotit, kdo v týmu není, nedokáže si ani představit, jaké turbulentní změny tam zažíváme. Po výsledkově nevydařeném přípravném období červen červenec přišlo výrazné zlepšení v srpnu a mnozí z nás si mysleli, že si formu přeneseme i do sezóny. Na začátku sezóny to ještě tak i vypadalo, ovšem pak přišlo hned několik dlouhodobých zranění hráčů tréninkové skupiny, kteří se doteď nezapojili. K tomu se přidávají každý týden nějaké nemoci a bohužel také pracovní, či jiné mimo florbalové omluvenky z tréninkového procesu, a tak se teď vlastně pereme spíše sami se sebou. Z toho vyplývá, že i přes současné 4. místo v tabulce nejsem vůbec spokojen. Pokud takto budeme pokračovat, tak tyhle pozice zdaleka neudržíme.

Připravovali jste se na silného soupeře nějak speciálně?

Rád bych se připravoval na Chomutov, soupeř jeho kvalit si to zcela jistě zaslouží. Ovšem když se vás sejde na jednom tréninku 13 a druhý den jen 8, to se pak těžko na někoho připravuje. Tento týden jsem tedy z trenérského pohledu pojal zcela jinak a především jsme se zaměřili na to, aby trénink ty hráče, kteří na něj přišli, maximálně bavil. Taktické tréninky pro tento týden zůstali v šuplíku.

Co říkáš na sílu v domácích zápasech? Venkovní bilance je o poznání horší…

Doma se nám hraje lépe, to asi každému. Krom klasických argumentů, že jsme na naši domácí palubovku zvyklí, se v letošní sezóně objevuje i ten fakt, že ven jezdíme nedobrovolně ve výrazně okleštěnější sestavě. Venkovní zápasy ve Varech, Ústí a v Havířově nebyly vůbec špatné, snad tedy až na jednu nepovedenou třetinu v Ústí. Ovšem taky všechny tyto tři zápasy spojuje fakt, že jsme měli vždy k dispozici 12-13 hráčů, což není zdaleka ideální.

8. kolo 1. ligy mužů:

Sobota 16. 10. (18:00): TJ Znojmo LAUFEN CZ -  DDQ Florbal Chomutov

INFORMACE PRO FANOUŠKY:

Z nařízení vlády ČR je vstup umožněn osobám, které:

  • nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19
  • absolvovaly RT-PCR test s negativním výsledkem ne starší 7 dnů nebo
  • absolvovaly POC test s negativním výsledkem ne starší než 72 hodin nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly druhou dávku u dvoudávkového schématu očkování proti SARSCoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • nejdříve před 14 dny absolvovaly jednodávkové očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo
  • prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku.

ODKAZ NA UDÁLOST NA FACEBOOKU:

ZDE