V sobotu 19.9 odstartovala sezóna nově vzniklému znojemskému týmu U23, který bude letos nastupovat v nejvyšší regionální soutěži (5. nejvyšší soutěž).

A hned na úvod soutěže (soutěž je hrána turnajovým způsobem a první turnaj hostili Panteři z Otrokovic) bylo na programu pikantní derby proti místnímu rivalovi, nováčkovi soutěže, týmu TJ Hodonice. Druhé utkání dne bylo poté proti rezervě Panthers Otrokovice.

Za pikantní můžeme souboj proti Hodonicím považovat proto, že v jeho dresu jsou hned tři hráči na hostování právě ze Znojma, a to bývalé opory Znojma v nejvyšší soutěži, kteří se již rozhodli s florbalem na nejvyšší úrovni nepokračovat - Petr Sláma, Jiří Salava a Zdeněk Rada. To ale není zdaleka všechno ve výčtu známých jmen v dresu soupeře. V obraně nastupuje loňský trenér znojemského A-týmu Libor Šťasta a několikaleté zkušenosti ve znojemském dresu mají rovněž brankář Marek Čižmar, hráči Pavel a Jan Dokulilové, Jakub Sucháček nebo Libor Šopák.

Bylo tedy jasné, že o motivaci bude na obou stranách postaráno. Papírovým favoritem utkání měl být právě celek TJ Hodonice, jelikož předvádí spanilou cestu Pohárem Českého florbalu, kde již dokázal vyřadit například divizní Blansko (4.liga) a celkově již má v poháru 6 výher v řadě.

Realita byla ovšem v sobotu v Otrokovicích jiná. Zprvu vyrovnané utkání se postupem času začalo překlápět na znojemskou stranu a to zejména díky brankám mladíků Benka, Polehni a Matouška. Tři kanadské body v zápase zaznamenal Patrik Mašek a tím dal razítko na znojemskou výhru nad Hodonicemi v poměru 5:2.

Druhé utkání mělo jiný obrázek, za otrokovickou rezervu nastoupila taková jména jako Zapletal, Ťopek či Vykopal a hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že posílená otrokovická sestava bude těžký oříšek. Otrokovice se rychle dostaly do vedení a to postupně navyšovaly až na 5:1, nic platný nebyl ani zlepšený výkon U23 v závěrečné pasáži, který znamenal pouze korekci na konečných 3:5 z pohledu Laufenu.

Sestava U23: Kochan - Miklík, Jedlička, Fišer, Mašek, Chaloupka, Dvořák, Benko, Polehňa, Matoušek, Veselý, Vlček.

Komentář trenéra U23 Alana Juříčka:

Zápas s Hodonicemi nám vyšel ideálně podle představ a to především díky skvělému výkonu celého týmu. Kluci splnili do puntíku, co jsme si před zápasem řekli. Měli jsme ze soupeře před zápasem velký respekt, ale dominantním výkonem jsme ukázali naši sílu a připravenost.
Co se týče druhého zapasu, tam nám vůbec nevyšla jeho první polovina, kdy nám soupeř po našich chybách odskočil už na 5:1. Od půlky zápasu jsme udělali nějaké změny, trochu se na soupeře vytáhli a hned hra vypadala lépe. Bohužel jsme dokázali stáhnout jen na rozdíl dvou branek a i díky vyloučení na konci se nám už nepodařilo se zápasem nic udělat. Ale stejně klukům patří velké díky, protože soupeř nastoupil i s hráči ze svého extraligového A-týmu, kteří zapas prakticky rozhodli.